Mercedes-Benz A v motorizaci A 250 e 8G-DCT je vůz nižší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 160 kW (218 koní) a točivým momentem 450 Nm. Motor o objemu 1,3 l a 4 válce (16 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 123,1 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 500 ot./min a točivý moment 450 Nm přichází už od 1 620 ot./min. Automatická převodovka má 8 stupňů a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 7 sekund a maximální rychlost je 225 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 94,4 kW na tunu (průměr kategorie: 84,7 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 0,9 l/100 km. Nádrž pojme 35 litrů, což vystačí přibližně na 3889 km.
S délkou 4 428 mm, šířkou 1 796 mm a výškou 1 423 mm (rozvor 2 729 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 310 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 695 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 180 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 600 kg. Světlá výška 91 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena Mercedes-Benz A A 250 e 8G-DCT startuje na 1 016 400 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 30. 1. 2026. Stejný 1,3l benzínový motor o 160 kW najdete také v modelech Mercedes-Benz B, Mercedes-Benz GLA.
| Název | A 250 e 8G-DCT |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5500 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 1620 RPM |
| Objem motoru | 1.3 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 160 kW |
| Maximální rychlost | 225 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 s |
| Série | Třída A (W 177) (od 10/22) |
| Začátek výroby | W 177 |
| Začátek výroby modelu | A 250 e |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1423mm |
| Šířka | 1992mm |
| Délka | 4428mm |
| Rozvor | 2729 mm |
| Objem kufru | 310 / - l |
| Hmotnost | 1695 / 2180 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 91 |
| Kombinovaná | 0.9l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 2 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 85 km |
| Dojezd WLTP | 85 km |
| Dojezd město | 91 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 12 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS (příplatek: 595 EUR) |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 270 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 3,7 kW), 85 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 28 min. (DC nabíjecí stanice 22,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 016 400 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |