| Název | 1.0 TSI |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 5000 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 2000 RPM |
| Objem | 999 ccm |
| Převodovka | m (6) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 85 kW |
| Max. rychlost | 193 Km/h |
| Zrychlení | 10 s |
| Série | Karoq (NU) (od 12/21) |
| model od | 2021 |
| motor od | 2021 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Výška | 1624 mm |
| Šířka | 1841 mm |
| Délka | 4390 mm |
| Rozvor | 2638 mm |
| Objem kufru | 521 / - l |
| Hmotnost | 1380 / 1849 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 169 |
| Kombinovaná | 5 l/100km |
| Ve městě | 7 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Velikost nádrže | 50 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 660 kg |
| Brzděný | 1200 kg |
| Cena | 700 000 Kč |
| Název | B3 DKG |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 4750 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 1500 RPM |
| Objem | 1969 ccm |
| Převodovka | a (7) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 120 kW |
| Max. rychlost | 180 Km/h |
| Zrychlení | 8 s |
| Série | XC40 (X) (od 03/22) |
| model od | 2022 |
| motor od | 2022 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Výška | 1652 mm |
| Šířka | 1863 mm |
| Délka | 4425 mm |
| Rozvor | 2702 mm |
| Objem kufru | 452 / - l |
| Hmotnost | 1688 / 2220 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 205 |
| Kombinovaná | 6 l/100km |
| Ve městě | 8 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Velikost nádrže | 54 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 750 kg |
| Brzděný | 1600 kg |
| Cena | 1 017 000 Kč |
Volvo XC40 (od 1 017 100 Kč) startuje o 317 tisíc výše než Škoda Karoq (od 699 800 Kč) a sází na prémiovost, špičkovou bezpečnost a v ceně skandinávský design. Karoq nabízí výrazně širší motorovou paletu (diesel i benzin, 85–140 kW), praktický VarioFlex systém zadních sedadel a hustší servisní síť v Česku. XC40 má výrazně lepší zůstatkovou hodnotu a unikátní interiér s textilními povrchy, Karoq nižší provozní náklady a typicky škodáckou variabilitu.