| Název | 216i Active Tourer Steptronic |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 3900 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 1500 RPM |
| Objem | 1499 ccm |
| Převodovka | a (7) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 90 kW |
| Max. rychlost | 206 Km/h |
| Zrychlení | 10 s |
| Série | Řada 2 Active/Gran Tourer (U06) Active Tourer (od 02/22) |
| model od | 2022 |
| motor od | 2022 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Výška | 1576 mm |
| Šířka | 1824 mm |
| Délka | 4386 mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 470 / - l |
| Hmotnost | 1545 / 2015 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 171 |
| Kombinovaná | 6 l/100km |
| Ve městě | - |
| Mimo město | - |
| Velikost nádrže | 45 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - |
| typ | MPV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 750 kg |
| Brzděný | 1100 kg |
| Cena | 890 500 Kč |