| Název | 1.0 TSI OPF |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 5000 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 1600 RPM |
| Objem | 999 ccm |
| Převodovka | m (5) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 70 kW |
| Max. rychlost | 184 Km/h |
| Zrychlení | 11 s |
| Série | Taigo (CS) (od 10/21) |
| model od | 2021 |
| motor od | 2021 |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Výška | 1518 mm |
| Šířka | 1757 mm |
| Délka | 4266 mm |
| Rozvor | 2554 mm |
| Objem kufru | 440 / - l |
| Hmotnost | 1229 / 1680 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 0 |
| Kombinovaná | 5 l/100km |
| Ve městě | 6 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Velikost nádrže | 40 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 610 kg |
| Brzděný | 1000 kg |
| Cena | 529 900 Kč |
| Název | Peugeot 2008 Hybrid 136 e-DCS6 |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Max. otáčky | - |
| Točivý moment | - |
| Max. krouťák | - |
| Objem | 1199 ccm |
| Převodovka | a (6) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 100 kW |
| Max. rychlost | - |
| Zrychlení | - |
| Série | - |
| model od | 2026 |
| motor od | - |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Výška | 1523 mm |
| Šířka | 1770 mm |
| Délka | 4304 mm |
| Rozvor | 2605 mm |
| Objem kufru | 434 / - l |
| Hmotnost | / Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | - |
| Ve městě | - |
| Mimo město | - |
| Velikost nádrže | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Nebrzděný | - |
| Brzděný | - |
| Cena | 528 925 Kč |
VW Taigo (od 529 100 Kč) a Peugeot 2008 (od 525 000 Kč) stojí cenově prakticky stejně, ale jdou na to opačně. Taigo je SUV-coupé se zkosenou střechou, sportovním designem a kufrem 440 l, 2008 je tradiční vyšší crossover s výraznějším designem masky a kufrem 434 l. Volkswagen má modernější infotainment a koncernovou techniku 1.0 TSI/1.5 TSI, Peugeot 1.2 PureTech a v nabídce i elektrickou e-2008. Pro mladší kupce Taigo, pro elektromobilitu 2008.