| Název | Kia Stonic 1.0 T-GDI 100 |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 6000 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 1500 RPM |
| Objem | 998 ccm |
| Převodovka | m (6) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 74 kW |
| Max. rychlost | 179 Km/h |
| Zrychlení | 11 s |
| Série | Stonic (YB) (od 12/25) |
| model od | 2025 |
| motor od | 2025 |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Výška | 1520 mm |
| Šířka | 1760 mm |
| Délka | 4165 mm |
| Rozvor | 2580 mm |
| Objem kufru | 352 / - l |
| Hmotnost | 1205 / 1650 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 165 |
| Kombinovaná | 5 l/100km |
| Ve městě | 7 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Velikost nádrže | 45 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 70 kg |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 450 kg |
| Brzděný | 900 kg |
| Cena | 474 980 Kč |
| Název | 1.0 TSI |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 5000 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 1600 RPM |
| Objem | 999 ccm |
| Převodovka | m (5) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 70 kW |
| Max. rychlost | 182 Km/h |
| Zrychlení | 11 s |
| Série | Arona (KJ) (od 11/25) |
| model od | 2025 |
| motor od | 2025 |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Výška | 1537 mm |
| Šířka | 1780 mm |
| Délka | 4153 mm |
| Rozvor | 2566 mm |
| Objem kufru | 400 / - l |
| Hmotnost | 1188 / 1710 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 0 |
| Kombinovaná | 5 l/100km |
| Ve městě | 6 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Velikost nádrže | 40 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 kg |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 590 kg |
| Brzděný | 1000 kg |
| Cena | 498 900 Kč |
Seat Arona startuje na 493 900 Kč, KIA Stonic na 474 980 Kč – cenově jsou si blízko, ale liší se v detailech. Arona nabízí větší zavazadlový prostor (400 vs 352 l) a silnější motorizace až 110 kW. Stonic boduje sedmiletou zárukou a nižší vstupní cenou. Kdo hledá prostornější městské SUV, sáhne po Aroně; kdo chce co nejdelší jistotu bez starostí, zvolí Stonic.