Srovnání: Porsche 911 GT3 vs Porsche Taycan Turbo | Autohled.cz
Motor
| Název | GT3 |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | 6 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Zadní motor / Boxer |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 8400 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 6100 RPM |
| Objem | 3996 ccm |
| Převodovka | m (6) |
| Pohon | RWD |
| Výkon | 375 kW |
| Max. rychlost | 313 Km/h |
| Zrychlení | 3 s |
Model
| Série | 911 (992) (od 12/24) |
| model od | 2024 |
| motor od | 2024 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
Rozměry
| Výška | 1279 mm |
| Šířka | 1852 mm |
| Délka | 4570 mm |
| Rozvor | 2457 mm |
| Objem kufru | 373 / - l |
| Hmotnost | 1537 / 1765 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 100 |
Spotřeba
| Kombinovaná | 13 l/100km |
| Ve městě | 22 l/100km |
| Mimo město | 13 l/100km |
| Velikost nádrže | 64 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - |
Karoserie
| typ | coupe |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
Motor
| Název | Turbo |
| Palivo | electricity |
| Počet válců | 0 |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | 0 |
| Max. otáčky | 0 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 0 RPM |
| Objem | 0 ccm |
| Převodovka | a (2) |
| Pohon | 4x4 |
| Výkon | 650 kW |
| Max. rychlost | 260 Km/h |
| Zrychlení | 2 s |
Model
| Série | Taycan (Y1A) (od 03/24) |
| model od | 2024 |
| motor od | 2024 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
Rozměry
| Výška | 1381 mm |
| Šířka | 1966 mm |
| Délka | 4962 mm |
| Rozvor | 2900 mm |
| Objem kufru | 366 / - l |
| Hmotnost | 2365 / 2880 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 128 |
Spotřeba
| Kombinovaná | 17 l/100km |
| Ve městě | 16 l/100km |
| Mimo město | 16 l/100km |
| Velikost nádrže | 0 l |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - |
Karoserie
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
+ Přidat vozidlo