| Název | 1.0 TSI |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 5500 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 2000 RPM |
| Objem | 999 ccm |
| Převodovka | m (6) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 85 kW |
| Max. rychlost | 183 Km/h |
| Zrychlení | 11 s |
| Série | Ateca (5FP) (od 08/20) |
| model od | 2020 |
| motor od | 2020 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Výška | 1601 mm |
| Šířka | 1841 mm |
| Délka | 4381 mm |
| Rozvor | 2638 mm |
| Objem kufru | 510 / - l |
| Hmotnost | 1345 / 1870 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 0 |
| Kombinovaná | 6 l/100km |
| Ve městě | 7 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Velikost nádrže | 50 l |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 670 kg |
| Brzděný | 1300 kg |
| Cena | 762 000 Kč |
| Název | 1.3 DIG-T MHEV |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 5000 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 1650 RPM |
| Objem | 1332 ccm |
| Převodovka | m (6) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 103 kW |
| Max. rychlost | 196 Km/h |
| Zrychlení | 10 s |
| Série | Qashqai (J12) (od 06/24) |
| model od | 2024 |
| motor od | 2024 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Výška | 1625 mm |
| Šířka | 1835 mm |
| Délka | 4425 mm |
| Rozvor | 2665 mm |
| Objem kufru | 504 / - l |
| Hmotnost | 1420 / 1935 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 0 |
| Kombinovaná | 6 l/100km |
| Ve městě | 8 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Velikost nádrže | 55 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 700 kg |
| Brzděný | 1400 kg |
| Cena | 759 990 Kč |
Oba startují kolem 760 000 Kč, ale Qashqai nabízí akční ceny od 609 990 Kč se zvýhodněním 150 tisíc Kč. Qashqai zaujme úsporným e-Power hybridem s výkonem 151 kW, Ateca disponuje kufrem 510 l a čistším řízením. Qashqai je technologicky pokročilejší s nižšími provozními náklady, Ateca nabízí solidnější kvalitu materiálů.