Italská automobilka Alfa Romeo nabízí v součtu 7 modelů, namátkově třeba Junior Elettrica, Junior Ibrida, Stelvio, Stelvio Quadrifoglio nebo Tonale. Stelvio Quadrifoglio patří s délkou 4,701 metru k těm větším, šířka je pak 1,955 m, výška 1,689 m. Míry průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Stelvio Quadrifoglio se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Stelvio Quadrifoglio je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Dostupné jsou ve výkonu 512 koní. Nejostřejší z nich (Quadrifoglio Q4 AT8) dosahuje maximální rychlosti 285 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Quadrifoglio Q4 AT8. Stelvio Quadrifoglio je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Quadrifoglio Q4 AT8 ve výbavě Quadrifoglio platili přibližně 25 795 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 596 400 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 3 kusy modelu Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, z toho 1 nový a 2 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od října 2024) bylo celkem registrováno 38 kusů.
Značka Alfa Romeo získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 382 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 285 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | Stelvio (949) (od 06/23) |
| Začátek výroby | 949 |
| Začátek výroby modelu | Stelvio Quadrifoglio |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1689mm |
| Šířka | 2163mm |
| Délka | 4701mm |
| Rozvor | 2818 mm |
| Objem kufru | 525 / - l |
| Hmotnost | 1925 - -/2460 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 11 - -l/100km |
| Město | 17 l/100km |
| Mimo město | 11 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 499 000 Kč - 2 499 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |