Německá automobilka Audi nabízí celkem 38 modelů, namátkově třeba A3 allstreet, S3 Sportback, RS3 Sportback, A3 Sportback nebo S5. A3 allstreet patří s délkou 4,353 metru k těm větším, šířka je pak 1,816 m, výška 1,47 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,2 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
A3 allstreet se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce benzínu, je jich totiž více než naftových. K zakoupení jsou ve výkonech 148 nebo 201 koní. Nejsilnější z nich (allstreet 40 TFSI e S tronic) dosahuje maximální rychlosti 225 km/h a na stovku se dostane za 7 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou allstreet 35 TFSI S tronic. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 16 tisíc. A3 allstreet se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za allstreet 35 TFSI S tronic platili přibližně 9 661 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 223 420 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Audi A3 allstreet je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Audi Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2025 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Audi A3 allstreet.
Značka Audi získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,7 z 10 a obsadila 18. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Audi dlouhodobou průměrnou poruchovost 19,2 % (2. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 110 kW - 150 kW |
| Maximální rychlost | 218 - 225 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - 8 s |
| Série | A3 (8Y) allstreet (od 06/24) |
| Začátek výroby | 8Y |
| Začátek výroby modelu | A3 allstreet 35 TFSI |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1470mm |
| Šířka | 1984mm |
| Délka | 4353mm |
| Rozvor | 2629 mm |
| Objem kufru | 380 / - l |
| Hmotnost | 1395 - 1685/1845 - 2095 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5 - 15l/100km |
| Město | 6 - 7 l/100km |
| Mimo město | 4 - 5 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 139 km |
| Dojezd WLTP | 139 km |
| Dojezd město | 185 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 920 000 Kč - 1 195 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1400 - 1600 kg |
| Nebrzděný | 690 - 750 kg |