Prodeje nových aut - březen 2018

Celkový počet prodaných osobních aut (M1,M1G) za březen: 23615 kusů

Nejprodávanější značky

PořadíVýrobceProdaných vozů (březen)Předchozí měsíc (únor)Rozdíl meziměsíčněMinulý rok (únor 2017)Rozdíl meziročně
1ŠKODA7597641218.5%8592-11.6%
2VOLKSWAGEN2029171418.4%4384-53.7%
3HYUNDAI1612141513.9%15772.2%
4DACIA143514211%13744.4%
5FORD1434129111.1%2823-49.2%
6KIA105084324.6%80230.9%
7PEUGEOT90668831.7%1521-40.4%
8TOYOTA88873221.3%8405.7%
9RENAULT777871-10.8%1976-60.7%
10NISSAN76949555.4%48757.9%
11OPEL72142868.5%1033-30.2%
12MERCEDES-BENZ67348538.8%1293-48%
13SEAT6175708.2%886-30.4%
14CITROEN55247416.5%1008-45.2%
15SUZUKI49741320.3%500-0.6%
16BMW45438916.7%1272-64.3%
17MAZDA36727732.5%458-19.9%
18HONDA19214334.3%448-57.1%
19FIAT1551550%870-82.2%
20MITSUBISHI1471386.5%248-40.7%
21AUDI134183-26.8%785-82.9%
22MINI1108332.5%55100%
23SUBARU1098626.7%138-21%
24VOLVO77133-42.1%458-83.2%
25JEEP3762-40.3%127-70.9%
26LEXUS272035%40-32.5%
27PORSCHE2638-31.6%71-63.4%
28ALFA ROMEO241650%117-79.5%
29BÜRSTNER153400%4275%
30TESLA123300%11100%

Nejprodávanější obchodní označení

PořadíModelProdaných vozů (březen)Předchozí měsíc (únor)Rozdíl meziměsíčněMinulý rok (únor 2017)Rozdíl meziročněcena
1 Škoda Octavia 2493 1901 31.1% 3098 -19.5% Od 417 900 Kč (1,0 TSI/85 kW)
2 Škoda Fabia 2163 1651 31% 2250 -3.9% Od 243 900 Kč (1,0 MPI/44 kW)
3 Škoda Rapid 1128 1040 8.5% 882 27.9% Od 299 900 Kč (1,0 TSI/70 kW)
4 Škoda Karoq 689 597 15.4% 0 0% Od 529 900 Kč (1,0 TSI/85 kW)
5 Nissan Qashqai 603 363 66.1% 183 229.5% Od 487 500 Kč (DIG-T 115 (190 Nm))
6 Volkswagen Golf 597 552 8.2% 1003 -40.5% Od 414 900 Kč (1,0 TSI BMT)
7 Ford Focus 521 393 32.6% 563 -7.5% Od 366 990 Kč (1.6 Duratec Ti-VCT)
8 Dacia Duster 515 334 54.2% 539 -4.5% Od 259 900 Kč (1,6 SCe 84 kW/114 k S&S)
9 Škoda Superb 507 652 -22.2% 902 -43.8% Od 656 900 Kč (1,4 TSI/110 kW ACT)
10 Hyundai I 30 441 290 52.1% 427 3.3% Od 389 990 Kč (CVVT 100)
11 Kia Cee�d 410 274 49.6% 320 28.1%
12 Hyundai Ix 20 403 406 -0.7% 440 -8.4% Od 289 990 Kč (1.4i)
13 Dacia Dokker 364 423 -13.9% 336 8.3% Od 214 900 Kč (1,6 SCe 75 kW/102 k S&S)
14 Škoda Kodiaq 354 379 -6.6% 307 15.3% Od 702 900 Kč (1,4 TSI/110 kW ACT AP)
15 Volkswagen Passat 325 221 47.1% 638 -49.1% Od 679 900 Kč (1,4 TSI BMT)
16 Hyundai Tucson 293 167 75.4% 196 49.5% Od 539 990 Kč (1.6 GDi 4x2)
17 Dacia Sandero 270 320 -15.6% 237 13.9% Od 174 900 Kč (1.0 SCe 75 k)
18 Volkswagen Touran 265 202 31.2% 594 -55.4% Od 596 900 Kč (1,2 TSI BMT)
19 Volkswagen Tiguan 263 240 9.6% 433 -39.3% Od 643 900 Kč (1,4 TSI BMT)
20 Renault Clio 262 352 -25.6% 504 -48% Od 239 900 Kč (1,2 16V 75)
21 Peugeot 2008 254 152 67.1% 206 23.3% Od 380 000 Kč (1.2 PureTech 82k MAN5)
22 Škoda Citigo 248 185 34.1% 238 4.2% Od 197 900 Kč (1,0 MPI/44 kW)
23 Toyota Yaris 228 151 51% 104 119.2% Od 277 900 Kč (1,0 VVT‑i (69 k))
24 Ford Kuga 220 169 30.2% 116 89.7% Od 594 990 Kč (1.5 EcoBoost)
25 Ford Fiesta 199 163 22.1% 425 -53.2% Od 324 990 Kč (1.1)
26 Suzuki Vitara 198 144 37.5% 138 43.5% Od 386 700 Kč (1.6 VVT)
27 Renault Captur 194 222 -12.6% 254 -23.6% Od 314 900 Kč (Energy TCe 90)
28 Citroen Berlingo 186 171 8.8% 203 -8.4% Od 447 400 Kč (1.6 VTi 120 MAN)
29 Kia Sportage 169 182 -7.1% 166 1.8% Od 534 980 Kč (1.6 GDi 4x2)
30 Dacia Logan 165 164 0.6% 188 -12.2% Od 169 900 Kč (1,0 SCe 75 k)
31 Suzuki Sx4 163 111 46.8% 93 75.3%
32 Opel Crossland x 155 92 68.5% 0 0% Od 389 900 Kč (1.2 (60kW/81k))
33 Kia Rio 155 134 15.7% 146 6.2% Od 279 980 Kč (1.25 CVVT)
34 Kia Stonic 153 93 64.5% 0 0% Od 349 980 Kč (1.25 CVVT)
35 Toyota Corolla 151 185 -18.4% 76 98.7% Od 379 900 Kč (1.33 Dual VVT-i)
36 Hyundai I 20 148 157 -5.7% 204 -27.5% Od 259 990 Kč (1.2i)
37 Toyota Auris 143 102 40.2% 90 58.9% Od 393 900 Kč (1.33 Dual VVT-i)
38 Renault Megane 139 129 7.8% 428 -67.5% Od 339 900 Kč (SCe 115)
39 Volkswagen Caddy 138 151 -8.6% 284 -51.4% Od 454 948 Kč (1.2 TSI)
40 Seat Leon 135 130 3.8% 205 -34.1% Od 355 900 Kč (1.2 TSI)
41 Volkswagen Polo 133 55 141.8% 338 -60.7% Od 292 900 Kč (1,0 BMT)
42 Seat Ibiza 126 143 -11.9% 238 -47.1% Od 285 900 Kč (1.0 MPI)
43 Seat Leon st 126 141 -10.6% 127 -0.8% Od 387 900 Kč (1.2 TSI)
44 Dacia Lodgy 125 180 -30.6% 74 68.9% Od 224 900 Kč (1,6 SCe 75 kW/102 k S&S)
45 Seat Arona 120 60 100% 0 0% Od 371 900 Kč (1.0 TSI)
46 Peugeot 3008 118 89 32.6% 87 35.6% Od 560 000 Kč (1.2 PureTech 130 S&S MAN6)
47 Peugeot 5008 117 88 33% 50 134% Od 610 000 Kč (1.2 PureTech 130 S&S MAN6)
48 Mazda Cx-3 116 81 43.2% 75 54.7% Od 399 900 Kč (2.0 Skyactiv-G120)
49 Peugeot Partner 112 112 0% 154 -27.3% Od 427 400 Kč (1.6 VTi 98k MAN5)
50 Mazda 3 111 83 33.7% 92 20.7% Od 383 900 Kč (1.5 Skyactiv-G100)
51 Toyota C-hr 109 111 -1.8% 108 0.9% Od 489 900 Kč (1.2 Turbo)
52 Peugeot 308 107 79 35.4% 170 -37.1% Od 435 000 Kč (1.2 PureTech 110 S&S MAN5)
53 Hyundai I 10 106 75 41.3% 111 -4.5% Od 219 990 Kč (1.0i)
54 Opel Mokka x 105 49 114.3% 47 123.4% Od 448 900 Kč (1.6 (85kW/115k) Start/Stop)
55 Toyota Rav4 104 74 40.5% 133 -21.8% Od 634 900 Kč (2.0 D-4D)
56 Citroen C3 101 102 -1% 61 65.6% Od 250 000 Kč (1.2 PureTech 68 MAN)
57 Mazda Cx-5 98 75 30.7% 46 113% Od 560 900 Kč (2.0 Skyactiv-G165)
58 Citroen C3 aircross 89 21 323.8% 0 0% Od 349 900 Kč (1.2 PureTech 82 MAN)
59 Peugeot 208 88 74 18.9% 109 -19.3% Od 320 000 Kč (1.2 PureTech 82k MAN5)
60 Nissan Juke 87 74 17.6% 79 10.1% Od 349 900 Kč (1.6 l 94 (140 Nm) - 5MT)
61 Suzuki Ignis 85 79 7.6% 2 4150% Od 253 300 Kč (1.2 DualJet)
62 Ford Ecosport 85 33 157.6% 1 8400% Od 429 990 Kč (1.0 EcoBoost)
63 Honda Honda cr-v 84 82 2.4% 63 33.3%
64 Mitsubishi Asx 82 93 -11.8% 113 -27.4% Od 494 000 Kč (1.6 MIVEC)
65 Ford Transit custom 73 57 28.1% 92 -20.7% Od 816 629 Kč (77 kW/105 k 360 Nm)
66 Hyundai Kona 68 205 -66.8% 0 0% Od 399 990 Kč (1.0 T-GDI 120)
67 Volkswagen Golf sportsvan 68 90 -24.4% 120 -43.3% Od 454 900 Kč (1,0 TSI)
68 Seat Ateca 63 57 10.5% 76 -17.1% Od 496 900 Kč (1.0 TSI)
69 Opel Corsa-e 63 36 75% 63 0%
70 Fiat Tipo 61 77 -20.8% 59 3.4% Od 285 000 Kč (1.4 95k)
71 Hyundai I30 60 45 33.3% 8 650% Od 389 990 Kč (CVVT 100)
72 Volkswagen Kombi 60 18 233.3% 96 -37.5% Od 454 948 Kč (1.2 TSI)
73 Peugeot Expert traveller 59 40 47.5% 28 110.7%
74 Opel Astra sports tourer 57 35 62.9% 98 -41.8% Od 409 900 Kč (1.4 (74kW/100k))
75 Ford Mondeo 57 48 18.8% 341 -83.3% Od 689 990 Kč (1.5 EcoBoost)
76 Mercedes-benz Glc 220 d 4matic 53 14 278.6% 30 76.7%
77 Citro�n Jumpy spacetourer 53 40 32.5% 26 103.8%
78 Hyundai I 40 53 45 17.8% 66 -19.7% Od 649 990 Kč (1.7 CRDi)
79 Kia Venga 50 74 -32.4% 28 78.6% Od 319 980 Kč (1.4 CVVT)
80 Citroen C4 picasso 47 46 2.2% 81 -42% Od 524 900 Kč (1.6 BlueHDi 100 S&S MAN)
81 Toyota Proace 47 17 176.5% 20 135% Od 557 689 Kč (1,6 D‑4D 95)
82 Volkswagen Arteon 46 47 -2.1% 0 0% Od 805 900 Kč (1.5 TSI)
83 Opel Grandland x 46 23 100% 0 0% Od 529 900 Kč (1.2 TURBO (96kW/130k) Start/Stop)
84 Mercedes-benz V 45 39 15.4% 16 181.3% Od 705 430 Kč (109 CDI)
85 Toyota Aygo 45 34 32.4% 18 150% Od 227 900 Kč (1.0 VVT-i)
86 Volkswagen T-roc 44 25 76% 0 0% Od 452 900 Kč (1.0 TSI BMT)
87 Opel Zafira tourer 43 24 79.2% 60 -28.3%
88 Opel Astra 43 23 87% 67 -35.8% Od 379 900 Kč (1.4 (74kW/100k))
89 Suzuki Swift 43 48 -10.4% 30 43.3% Od 264 900 Kč (1.2 Dualjet)
90 Mercedes-benz Glc 250 d 4matic 42 21 100% 17 147.1%
91 Renault Trafic 41 40 2.5% 103 -60.2% Od 647 900 Kč (Energy 1,6 dCi 95)
92 Ford Transit 40 24 66.7% 191 -79.1% Od 613 894 Kč (1.5 TDCi 74 kW/ 100 k)
93 Mercedes-benz A 180 d 40 17 135.3% 22 81.8%
94 Honda Hr-v 39 24 62.5% 35 11.4% Od 494 900 Kč (1.5 i-VTEC)
95 Subaru Forester 39 36 8.3% 12 225% Od 700 000 Kč (2.0i)
96 Citroen C4 cactus 38 32 18.8% 35 8.6% Od 366 400 Kč (1.2 PureTech 82 MAN)
97 Renault Kadjar 38 44 -13.6% 72 -47.2% Od 479 900 Kč (Energy TCe 130)
98 Opel Vivaro-b 36 20 80% 24 50%
99 Bmw 530d xdrive 35 16 118.8% 47 -25.5%
100 Mitsubishi Eclipse cross 35 22 59.1% 0 0% Od 549 650 Kč (1.5 TURBO MIVEC)
101 Toyota Yaris hybrid 34 23 47.8% 11 209.1%
102 Mercedes-benz Vito tourer 34 32 6.3% 17 100%
103 Renault Scenic 34 34 0% 41 -17.1% Od 449 900 Kč (Energy TCe 115)
104 Ford Mustang 33 16 106.3% 25 32% Od 1 134 990 Kč (2.3 EcoBoost)
105 Mercedes-benz A 180 33 13 153.8% 9 266.7%
106 Opel Astra sports tourer+ 33 31 6.5% 48 -31.3%
107 Mercedes-benz E 220 d 4matic 32 16 100% 19 68.4%
108 Ford Tourneo custom 32 71 -54.9% 54 -40.7% Od 885 297 Kč (77 kW/ 105 k/360 Nm)
109 Opel Insignia sports tourer 32 16 100% 2 1500% Od 684 900 Kč (1.5 TURBO (103kW/140k) Start/Stop)
110 Ford Tourneo courier 32 54 -40.7% 43 -25.6% Od 411 521 Kč (1.0 EcoBoost)
111 Kia Carens 31 27 14.8% 34 -8.8% Od 474 980 Kč (1.6 GDI)
112 Mazda 6 30 29 3.4% 105 -71.4% Od 577 900 Kč (2.0 Skyactiv-G)
113 Nissan X-trail 29 34 -14.7% 66 -56.1% Od 612 400 Kč (DIG-T 160)
114 Bmw 520d xdrive 29 13 123.1% 12 141.7%
115 Opel Insignia grand sport 28 24 16.7% 0 0% Od 659 900 Kč (1.5 TURBO (103kW/140k) Start/Stop)
116 Honda Civic 5dr 28 16 75% 27 3.7%
117 Bmw 540i xdrive 27 18 50% 3 800%
118 Ford Ka+ 26 139 -81.3% 40 -35% Od 282 990 Kč (1.2 Ti-VCT)
119 Ford C-max 26 9 188.9% 108 -75.9% Od 423 990 Kč (1.0 EcoBoost)
120 Volkswagen Sharan 26 27 -3.7% 167 -84.4% Od 943 900 Kč (2,0 TDI BMT)
121 Subaru Outback 24 11 118.2% 0 0% Od 950 000 Kč (2.5i)
122 Mitsubishi Outlander 23 14 64.3% 31 -25.8% Od 678 450 Kč (2.0 MIVEC)
123 Ford Tourneo connect 22 14 57.1% 28 -21.4% Od 549 534 Kč (1.0 EcoBoost)
124 Volvo Xc60 22 44 -50% 69 -68.1% Od 1 133 900 Kč (D3 FWD Drive-E)
125 Xgo 22 9 144.4% 953 -97.7%
126 Bmw 320d xdrive 22 7 214.3% 28 -21.4%
127 Mercedes-benz Glc 250 4matic 22 2 1000% 9 144.4%
128 Toyota Avensis 22 12 83.3% 131 -83.2% Od 644 900 Kč (1.6 Valvematic)
129 Fiat Ducato 22 11 100% 176 -87.5% Od 661 500 Kč (2.3 MTJ 130k SCR E6)
130 Mini Cooper 21 15 40% 13 61.5%
131 Bmw X1 xdrive18d 20 26 -23.1% 27 -25.9%
132 Ford S-max 20 31 -35.5% 117 -82.9% Od 734 790 Kč (1.5 EcoBoost)
133 Volkswagen Multivan 20 8 150% 73 -72.6% Od 1 084 729 Kč (2,0 TDI)
134 Opel Mokka 19 10 90% 22 -13.6% Od 448 900 Kč (1.6 (85kW/115k) Start/Stop)
135 Seat Alhambra 19 20 -5% 123 -84.6% Od 684 900 Kč (1.4 TSI)
136 Subaru Xv 19 20 -5% 0 0% Od 590 000 Kč (1.6i)
137 Mercedes-benz E 300 18 1 1700% 5 260%
138 Volkswagen Up! 18 20 -10% 48 -62.5% Od 221 900 Kč (1.0)
139 Renault Koleos 18 23 -21.7% 5 260% Od 699 900 Kč (dCi 130)
140 Seat Toledo 18 13 38.5% 49 -63.3% Od 299 900 Kč (1.0 TSI)
141 Nissan Leaf 40kwh 18 1 1700% 0 0%
142 Ford Grand c-max 17 24 -29.2% 50 -66% Od 448 990 Kč (1.0 EcoBoost)
143 Renault Talisman 17 11 54.5% 28 -39.3% Od 629 900 Kč (Energy dCi 110)
144 Honda Jazz 17 9 88.9% 14 21.4% Od 379 900 Kč (1.3 i-VTEC)
145 Fiat 500 17 13 30.8% 31 -45.2% Od 342 000 Kč (1.2 8v 69k)
146 Mercedes-benz Gla 200 d 4matic 17 13 30.8% 26 -34.6%
147 Kia Niro 17 8 112.5% 13 30.8% Od 614 980 Kč (1.6 GDI HEV 6st. DCT)
148 Mercedes-benz E 220 d 17 10 70% 69 -75.4%
149 Mercedes-benz E 250 16 2 700% 6 166.7%
150 Kia Picanto 16 18 -11.1% 23 -30.4% Od 219 980 Kč (1.0 CVVT 49 kW)
151 Nissan Micra 16 15 6.7% 19 -15.8% Od 259 000 Kč (1.0 l - 52 kW (71 k))
152 Renault Kangoo 16 8 100% 46 -65.2% Od 420 900 Kč (Energy TCe 115 Euro 6)
153 Mercedes-benz E 400 4matic 16 7 128.6% 4 300%
154 Kia Soul 16 12 33.3% 20 -20% Od 414 980 Kč (1.6 GDI)
155 Ford Galaxy 15 10 50% 170 -91.2% Od 794 990 Kč (1.5 EcoBoost)
156 Peugeot 508 15 13 15.4% 46 -67.4% Od 750 000 Kč (2.0 BlueHDi 150k S&S MAN6)
157 Jeep Compass 15 24 -37.5% 1 1400% Od 604 290 Kč (1.4 Multiair 140k)
158 Audi Q5 14 27 -48.1% 42 -66.7% Od 1 090 900 Kč (2.0 TDI)
159 Hyundai Santa fe 14 8 75% 40 -65% Od 899 990 Kč (2.2 CRDi)
160 Mercedes-benz C 220 d 4matic 14 11 27.3% 9 55.6%
161 Mercedes-benz Citan 14 18 -22.2% 15 -6.7% Od 476 740 Kč (112 L)
162 Mercedes-benz S 560 4matic 14 11 27.3% 0 0%
163 Mini Countryman cooper 13 7 85.7% 3 333.3%
164 Audi Q2 13 11 18.2% 16 -18.8% Od 603 900 Kč (1,0 TFSI)
165 Lexus Nx300h 13 13 0% 3 333.3%
166 Audi A4 avant 13 17 -23.5% 113 -88.5% Od 875 900 Kč (1.4 TFSI)
167 Honda Civic 4dr 13 1 1200% 0 0%
168 Peugeot Boxer 13 13 0% 192 -93.2%
169 Kia Sorento 12 7 71.4% 26 -53.8% Od 949 980 Kč (2.2 CRDi)
170 Peugeot 301 12 17 -29.4% 26 -53.8% Od 293 500 Kč (1.2 PureTech 82k MAN5)
171 Opel Meriva 12 7 71.4% 107 -88.8% Od 344 900 Kč (1.4 (74 kW/100k))
172 Jeep Renegade 12 5 140% 32 -62.5% Od 453 500 Kč (1.6 E-TorQ 110k FWD MTX)
173 Bmw 520d 12 4 200% 4 200%
174 Citroen C1 12 5 140% 14 -14.3% Od 251 900 Kč (1.0 VTi 68 MAN)
175 Mercedes-benz E 220 d 4matic allterrain 12 11 9.1% 1 1100%
176 Bmw M4 12 3 300% 2 500%
177 Mercedes-benz B 180 d 12 10 20% 16 -25%
178 Bmw X3 xdrive20d 12 17 -29.4% 36 -66.7%
179 Ford Edge 12 12 0% 14 -14.3% Od 1 168 990 Kč (2.0 TDCi AWD)
180 Audi A5 sportback 12 10 20% 52 -76.9% Od 1 051 900 Kč (2.0 TFSI)
181 Opel Astra+ 11 13 -15.4% 36 -69.4%
182 Alfa romeo Stelvio 11 5 120% 0 0% Od 1 071 000 Kč (2.2D MultiJet 150k)
183 Bmw X2 xdrive20d 11 12 -8.3% 0 0%
184 Bmw 540d xdrive 11 5 120% 0 0%
185 Mercedes-benz Cls 350 d 4matic 11 4 175% 3 266.7%
186 Mini Countryman cooper sd all4 11 6 83.3% 2 450%
187 Bmw X1 sdrive18d 11 7 57.1% 20 -45%
188 Mercedes-benz Gla 220 d 4matic 11 7 57.1% 29 -62.1%
189 Subaru Wrx 11 3 266.7% 4 175% Od 1 130 000 Kč (2.5T)
190 Bmw 440i xdrive 11 4 175% 11 0%
191 Fiat Dobl� 10 7 42.9% 61 -83.6% Od 328 000 Kč (1,4 95k)
192 Audi A8 10 15 -33.3% 9 11.1% Od 2 449 900 Kč (50 TDI quattro)
193 Fiat 500l 10 12 -16.7% 85 -88.2% Od 433 000 Kč (1.4 95k)
194 Hyundai Ioniq 10 5 100% 2 400% Od 699 990 Kč (Hybrid)
195 Mercedes-benz E 350 d 4matic 10 3 233.3% 0 0%
196 Audi A3 sportback 10 6 66.7% 30 -66.7% Od 623 900 Kč (1,0 TFSI)
197 Mercedes-benz Amg glc 43 10 2 400% 2 400%
198 Citroen C-elys�e 10 37 -73% 17 -41.2% Od 285 500 Kč (1.2 PureTech 82 MAN)
199 Fiat Talento 10 10 0% 9 11.1% Od 572 500 Kč (1.6 TwinTurbo MultiJet 125k E6)
200 Bmw X1 xdrive20d 9 9 0% 38 -76.3%
Publikováno 2018-04-09, autor:
0
Porovnávač
TOPlist