Vybíráme zimní pneumatiky 2018 - novinky i ověřené dezény

,

Přiznejme si to - výběr zimních pneumatik je pro většinu řidičů spíše nutnost než něco, v čem by se běžný motorista vyžíval. Dezénů je na trhu v běžnějších rozměrech velké množství a na pohled se nijak moc neliší. Ušetřit na levnější pneumatice je sice snadné, nicméně kam až mohou zajít důsledky šetření, nikdo nemůže předem vědět. Pojďme se tedy podívat na několik prémiových i neprémiových výrobců a jejich modely. které si na letošní zimu připravili.

Continental - výkon bez kompromisů

Continental v zimních pneumatikách exceluje, o čemž svědčí i jeho testy. Navíc většina jeho pneumatik se vyrábí v ČR a na Slovensku, což je další argument, proč si je pořídit. Pro auta nižší a střední třídy je tu Continental ContiWinterContact TS860, která z 15 testů nevyhrála pouze dva (!). A i když není ve všech disciplínách vždy nejlepší, rozhodně je nejvšestranější. Pokud tedy máte rozměr od R13 do R17 a chcete prémiovou kvalitu bez kompromisů, není moc o čem přemýšlet. Pro větší rozměry je tu pak Continental ContiWinterContact TS 850P, SUV pak mohou obout Continental WinterContact TS 850P SUV, obě v testech také samozřejmě excelují.

Nokian - severský výkon za přijatelnou cenu

Nokian je dlouhodobě v ČR velmi oblíbený, nejspíše za to může jeho pověst prémiové značky za ceny lehce pod prémiovými. Nokian má na zimu trojici hlavních dezénů, a to Nokian WR D4 soustředící se zejména na výkony na sněhu, sportovnější WR A4 s silničním zaměřením (které se v testech však příliš nedařilo) a do třetice pak Nokian WR SUV 4, zaměřenou, jak název napovídá, především na SUV. WR SUV 4 staví na velmi úspěšné předchozí generaci, které se v testech velmi dařilo a byla tak prakticky jedinou možností, jak na zimních pneumatikách něco ušetřit a přitom mít dezén, který se vyrovná a v lecčem předčí prémiové značky.

Kleber a Semperit - chytrá volba

Francouzskému Kleberu se podařilo vyrobit pneumatiku, která je levná a zároveň velmi výkonná - Kleber Krisalp HP3. V letošních testech se ji velmi dařilo,v rozměru 195/65 R15 se umístila dokonce na třetím místě z 50 testovaných. V nejčastějším rozměru 205/55 R16 momentálně stojí cca. 1600Kč, což je cca. O 400Kč méně než prémiové značky a její poměr cena/výkon je opravdu úctyhodný.Ve větších rozměrech od 17 palců a výše pak již trochu ztrácí, i tam se ale stále jedná o kvalitní pneumatiku - pro větší rozměry se ale více hodí třeba Semperit Speed-Grip 3.

Barum - česká tradice

V přehledu by neměl chybět ani oblíbený český výrobce - jeho pneumatiky tuzemští řidiči často vyhledávají a ani testy nejsou proti - jedná se dle mého o nejnižší možnou cenu, za kterou jsou pneumatiky ještě pro defenzivní řidiče použitelné a určitě je lepší koupit český Barum, než-li bezejmenou asijskou pneumatiku. Navíc letos Barum představil nový model, Polaris 5, který navázal na úspěšnou třetí řadu.

Zpracováno na zákldě dat ze serveru TestPneumatik.eu

Nakoupit zimní pneumatiky nejvýhodněji můžete na Pneumatiky.cz ->

0
Porovnávač
TOPlist