| Název | 1.5 EcoBoost automat |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 6000 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 1600 RPM |
| Objem | 1496 ccm |
| Převodovka | a (8) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 137 kW |
| Max. rychlost | 200 Km/h |
| Zrychlení | 9 s |
| Série | Kuga (DFK) (od 06/24) |
| model od | 2024 |
| motor od | 2024 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Výška | 1675 mm |
| Šířka | 1882 mm |
| Délka | 4604 mm |
| Rozvor | 2711 mm |
| Objem kufru | 412 / - l |
| Hmotnost | 1586 / 2135 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 160 |
| Kombinovaná | 6 l/100km |
| Ve městě | - |
| Mimo město | - |
| Velikost nádrže | 54 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 750 kg |
| Brzděný | 1800 kg |
| Cena | 851 900 Kč |
| Název | Kia Sportage 1.6 T-GDI 2WD |
| Palivo | gasoline |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Max. otáčky | 4500 RPM |
| Točivý moment | 0 Nm |
| Max. krouťák | 1500 RPM |
| Objem | 1598 ccm |
| Převodovka | m (6) |
| Pohon | FWD |
| Výkon | 110 kW |
| Max. rychlost | 193 Km/h |
| Zrychlení | 9 s |
| Série | Sportage (NQ5E) (od 07/25) |
| model od | 2025 |
| motor od | 2025 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Výška | 1645 mm |
| Šířka | 1865 mm |
| Délka | 4540 mm |
| Rozvor | 2680 mm |
| Objem kufru | 562 / - l |
| Hmotnost | 1552 / 2125 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 170 |
| Kombinovaná | 7 l/100km |
| Ve městě | 9 l/100km |
| Mimo město | 7 l/100km |
| Velikost nádrže | 54 l |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Nebrzděný | 750 kg |
| Brzděný | 1650 kg |
| Cena | 724 980 Kč |
Sportage startuje na 724 980 Kč (v akci od 654 980 Kč) a nabízí větší kufr 587 l a sedmiletou záruku. Kuga stojí od 851 900 Kč, ale za příplatek nabídne výkonnější motory až 178 kW a pohon 4×4. Sportage boduje cenou a prostorem, Kuga dynamičtějším podvozkem a jízdním komfortem. Pro většinu českých řidičů vychází Sportage jako lepší poměr cena/výkon.