Britská automobilka Aston Martin nabízí celkem 6 modelů, namátkově třeba Vantage Roadster, DBX707, DB12 Coupé, Vantage Coupé nebo Valhalla. Vantage Roadster patří s délkou 4,495 metru k těm větším, šířka je pak 1,98 m, výška 1,275 m. Hodnoty průměrného roadsteru jsou pak 4,46 m na délku, 1,9 m na šířku a 1,29 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů často bez střechy a pouze se dvěmi sedadly.
Vantage Roadster se vyrábí v jediné motorizaci. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Vantage Roadster je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 656 koní. Nejsilnější z nich (Roadster V8 automat) dosahuje maximální rychlosti 325 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Roadster V8 automat. Vantage Roadster se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V dubnu 2024 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Aston Martin Vantage Roadster.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 489 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 325 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | Vantage Roadster (od 06/25) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | Vantage Roadster V8 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1275mm |
| Šířka | 2124mm |
| Délka | 4495mm |
| Rozvor | 2705 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1805 - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 94 |
| Kombinovaná | 12 - -l/100km |
| Město | 22 l/100km |
| Mimo město | 11 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6 |
| CO2 | - g/km |
| typ | roadster |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | NaN Kč - NaN Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Za volantem Aston Martinu Vantage Roadster: Snový základ s výkonem 665 koníAuto.cz
- Výkon 665 koní z 4.0 V8
- Skvělá jízdní dynamika
- Nejrychlejší střecha (6,8 s)
- Malý zavazadlový prostor (200 l)
- Vysoká spotřeba paliva
Aston Martin Vantage RoadsterAutocar
- Elegantní kabrio provedení kupé
- Shodné nastavení podvozku jako kupé
- Obrovská osobnost s otevřenou střechou
- Těžší než konkurence Ferrari a Porsche
- Omezený zavazadlový prostor
- Vysoká cena (nad 180 000 liber)
Britská elegance: Aston Martin Vantage Roadster: Bez střechy v rekordním časeAuto Motor und Sport
- Výkon 656 koní, nejrychlejší skládání střechy ve třídě
- Minimální nárůst hmotnosti (60 kg)
- Trans-Axle stavba s elektronickým diferenciálem
- Vysoká cena (přes 170 000 liber)
- Omezený zavazadlový prostor oproti kupé
- Nejvyšší celková hmotnost ve třídě
Aston Martin Vantage Roadster: in 6,8 seconden van open naar dichtAutoWeek
- Striking design that captures attention.
- Powerful 4.0-liter V8 engine with 665 hp.
- Impressive acceleration from 0 to 100 km/h in just 3.6 seconds.
- Not a completely new model; it's a refreshed version.
- No return of the V12 engine.
- Still a limited history as the base model is seven years old.
- Available soft-top operation is limited to speeds below 50 km/h.