Americká automobilka Chevrolet nabízí celkem 6 modelů, namátkově třeba Silverado 1500, Corvette Stingray Cabriolet, Corvette Stingray Coupé, Suburban nebo Tahoe. Silverado 1500 patří s délkou 5,912 metru k těm větším, šířka je pak 2,063 m, výška 1,999 m.
Silverado 1500 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026.
Dostupná je verze s desítistupňovou automatickou převodovkou Silverado 6.2 V8 420 HP ve spojení s výbavou High Country. Silverado 1500 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Silverado 6.2 V8 420 HP platili přibližně 18 722 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 432 850 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Chevrolet Silverado 1500 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Chevrolet Silverado 1500 se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Silverado 6.2 V8 420 HP – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 6 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 3 kusy modelu Chevrolet Silverado 1500, z toho 1 nový a 2 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od února 2025) bylo celkem registrováno 32 kusů.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 313 kW - - kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | - |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1999mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 5912mm |
| Rozvor | 3744 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2087 - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 13 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| typ | pickup |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 813 790 Kč - 1 813 790 Kč |
| Minimální výbava | High Country |
| Brzděný | 6033 - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |