Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Nugget, Transit VAN, E-Transit VAN, Transit Kombi nebo Tourneo Custom. Nugget patří s délkou 5,05 metru k těm menším, šířka je pak 2,032 m, výška 0 m.
Nugget se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Titanium startuje na 1 999 525 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 320 L2 Hochdach 2.0 EcoBlue Titanium. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 67 tisíc. Nugget se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka BMW nabízí Řada 5 s motorem 550e xDrive Steptronic za 2 067 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 320 L2 Hochdach 2.0 EcoBlue Titanium ve výbavě Titanium platili přibližně 21 326 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 493 045 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford Nugget je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V listopadu 2025 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Ford Nugget.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
Ford Nugget je model pro rok 2024. Zatím známe tyto parametry: délka 5,05 m, šířka 2,03 m, rozvor 3,100 m, cena od 2 066 075 Kč.
Na základě rozměrů příbuzného modelu Ford E-Transit Custom VAN (2023) lze odhadovat výšku přibližně 1,96 m. Skutečné hodnoty se mohou lišit — údaje doplníme po zveřejnění výrobcem.
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 110 kW - 171 kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Nugget (NXN) (od 03/24) |
| Začátek výroby | NXN |
| Začátek výroby modelu | Nugget 320 L1 Aufstelldach 2.0 EcoBlue |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | -mm |
| Šířka | 2275mm |
| Délka | 5050mm |
| Rozvor | 3100 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | - -/3200 - 3400 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | - - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 16 kWh |
| Kapacita baterie netto | 11 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 999 525 Kč - 2 188 285 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |