Akční nabídky

Kalkulace na míru

Vaše telefonní číslo použijeme pouze pro ověření a upřesnění poptávky, nikomu dalšímu jej bez vašeho souhlasu neposkytneme.

Jakmile obdržíme první nabídku, pošleme vám ji na e-mail.

Vyplatí se Mazda MX-5 na operativní leasing?

Obecně by se dalo říct, že jak komu. Je zde potřeba počítat se zůstatkovou hodnotou auta, cenou pronájmu, cenou pohoných hmot a velkou proměnnou je v tomto ohledu také cena servisu.

MX-5 bohužel v tuto chvíli nemá žádnou kalkulaci ve variantě full-service, tedy variatně se servisem a pneumatikami v ceně. Můžete

Pokud si rozpočítáme nejlevnější variantu 1.5 Skyactiv -G 97 kW Challenge, tak jen za pronájem auta zaplatíme 0 Kč/km (597953*12/0). Když k tomu připočteme spotřebu Mazdy MX-5 na benzín, která činí 6.3 l/100km, dostaneme se na 0+1.5=1.5Kč na km. Řešit tedy, zda pořídit benzín nebo diesel je u operáků s menším nájezdem většinou celkem zbytečné - jedná se o zanedbatelnou část pronájmu vozu.

Pokud bychom nový vůz kupovali, model MX-5 by nás v základní motorizaci 1.5 Skyactiv-G132 stál 745900 Kč, pokud bychom tedy nepočítali s servisem ani zůstatkovou hodnotou vozu, vyplatí se jej vlastnit po 1 měsících, tedy cca. po 0 letech užívání. Velkou proměnnou je zde však zmiňovaný servis a zůstatková hodnota vozidla, obojí se odhaduje celkem obtížně. Nespornou výhodou operáku je to, že jezdíte vždy v relativně novém voze.

Nájezd

Největším rozdílem v ceně operativního leasingu je asi roční nájezd. Pokud hodně jezdíte, tak bude zákonitě dlohodobý pronájem vozu dražší. U Mazdy MX-5 začínají roční nájezdy od 0 km za 723523 Kč měsíčně na 0 měsíců (0.0 Kč za km pronájmu) a končí až na 0km za 723523 Kč/měsíčně za pronájem v celkové délce 0 měsíců (0.0 Kč za km pronájmu).

Mazda MX-5 - alternativy na operák (roadster)

Pokud by vám vůz Mazda MX-5 z nějakého důvodu nevyhovoval, k dostání jsou i alternativy s karoserií roadster - například Mazda MX-5 na 0 měsíců s nájezdem 0 km za 723523 Kč nebo BMW Z4 s nájezdem 0 km na 0 měsíců za 983060Kč. Do třetice by vás mohla zaujmout nabídka na Audi TT Roadster s nájezdem 0 km na 0 měsíců za 945115Kč měsíčně.

Kategorie

Kolik doopravdy stojí Mazda MX-5? Poptejte dealery přes Autohled a
buďte si jisti, že máte tu nejlepší cenu

Získat nejlepší cenu