Porsche Taycan Cross Turismo Turbo ve verzi Cross Turismo Turbo S je luxusní automobil s elektrickým pohonem o výkonu 700 kW (952 koní) a točivým momentem 1110 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 2 sekundy a maximální rychlost je 250 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 291,7 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 97 kWh (netto) umožňuje dojezd až 600 km dle WLTP při kombinované spotřebě 19 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 974 mm, šířkou 1 967 mm a výškou 1 409 mm (rozvor 2 904 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Zavazadlový prostor nabízí 405 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 400 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 880 kg. Světlá výška 173 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena Porsche Taycan Cross Turismo Turbo Cross Turismo Turbo S startuje na 5 450 811 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 4. 2026.
| Název | Cross Turismo Turbo S |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (2) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 700 kW |
| Maximální rychlost | 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 2 s |
| Série | Taycan (Y1A) Cross Turismo Turbo (od 03/24) |
| Začátek výroby | Y1A |
| Začátek výroby modelu | Taycan Cross Turismo Turbo S |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1409mm |
| Šířka | 2144mm |
| Délka | 4974mm |
| Rozvor | 2904 mm |
| Objem kufru | 405 / - l |
| Hmotnost | 2400 / 2880 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 173 |
| Přední nájezdový úhel | 12 |
| Zadní nájezdový úhel | 16 |
| Přechodový úhel | 14 |
| Hloubka brodění | 340 |
| Kombinovaná | 19l/100km |
| Město | 16 l/100km |
| Mimo město | 16 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 600 km |
| Dojezd WLTP | 600 km |
| Dojezd město | 680 km |
| Kapacita baterie hrubá | 105 kWh |
| Kapacita baterie netto | 97 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 660 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW), 360 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 33 min. (DC nabíjecí stanice 150,0 kW), 18 min. (DC nabíjecí stanice 320,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 5 450 811 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |