České pneumatiky Barum - historie a současnost tradičního výrobce

,

Historie společnosti Barum sahá až do roku 1948, kdy Barum vzniká seskupením tradičních společností Baťa, Rubena a Mitas. Z počátečních písmen těchto tří slavných podniků bylo následně složeno i jméno nové firmy. Hlavní hybnu silou pokroku byl vizionář Jan Antonín Baťa, který s postupujícím rozvojem automobilového průmyslu zahlédl potenciál právě ve výrobě pneumatik. 

Počátky výroby pneu Barum

Barum: vysoká kvalita za rozumnou cenu

Hned od počátku mělo vedení společnosti Barum hlavní cíl v podobě kvalitních a odolných pneumatik za dostupnou cenu. Vize se stala skutečností a pneu Barum navíc později prokázaly mimořádné vlastnosti dokonce i v mezinárodních závodech. 

Vozidla vybavená pneu Barum od samého začátku vyhrávala řadu motoristických soutěží. 

Barum Ralley

Zlatým písmem se pak zapsal rok 1966, kdy Barum vybudoval na tehdejší dobu velmi moderní výrobní závod v Otrokovicích. V roce 1971 se pořádala první Barum Czech Rally ve Zlíně, která drží tradici až do dnešních dní a láká i zahraniční špičkové jezdce.

Spojení s gigantem pneu průmyslu

V roce 1993 se Barum stal součástí skupiny Continental, což přineslo raketový růst a silné finanční zázemí. Díky novým výrobním a výzkumným kapacitám tak už i levnějších pneu Barum najdeme nejmodernější technologie koncernu Continental.

V roce 1997 se Barum stal první společností, která získala certifikaci ISO 14001 a EMAS za přísné dodržování ekologických předpisů při výrobě pneu. A v roce 1997 závod v Otrokovicích dosáhl ročního objemu 6 milionů vyrobených pneu ročně

Výrobní závod Barum v Otrokovicích

Barum je dnes se skoro 5000 zaměstnanci největším zaměstnavatelem Zlínského kraje a ročně produkuje něco kolem 20 milionů pneu pro český i světový trh. Současné portfolio značky Barum stojí na několika nosných modelech pneu, které si představíme v následujících řádcích.

Barum Brillantis 2: Dostupné a kvalitní pneu pro nižší a střední třídu vozů

Pneumatiky Barum Brillantis spatřily světlo světa již roku 2010 a od té doby si drží svoje stabilní místo v žebříčku prodejnosti mezi českými řidiči díky nízké ceně a vysoké bezpečnosti.

Pneu slibují vysoký kilometrový výkon a vyšší bezpečnost v kritických situacích díky asymetrickému dezénu s robustním vnějším ramenem. Krátká brzdná dráha na mokru a odolnost vůči aquaplaningu je zajištěna kombinací průběžných drážek na vnitřní straně a úzkých lamel.

Rozměry pro disky od 13 do 18 palců pokryjí velkou část vozů pohybujících se po českých silnicích. Nejoblíbenější jsou pak menší rozměry 165/70 R14, 195/65 R15 a 185/60 R14.

Letní pneu Barum Bravuris 5 HM: Rozumná cena a vysoká výdrž

Letní pneumatiky Barum Bravuris 5 HM za příznivou cenu poskytují velký kilometrový nájezd, nízký valivý odpor a spolehlivou trakci. Dalším důvodem pro koupi těchto oblíbených letních pneumatik Barum je nízká spotřeba paliva

Pneumatiky jsou vyrobeny ze speciální směsi High Mileage s novou polymerovou technologií odolnou vůči oděru. Vyvážené rozmístění žeber pak pomáhá ke správnému rozdělení tuhosti a přispívá k rovnoměrnému rozložení tlaku na celý otisk stopy. Díky tomu se pneumatika sjíždí rovnoměrně a vydrží vám opravdu dlouho.

Barum Bravuris 5 HM se nejčastěji prodává v oblíbených rozměrech 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/45 R17, ale vyrábí se pro disky od 14 do 21 palců, takže ji obujete na osobní auta napříč kategoriemi.

Zimní pneu Barum Polaris 5: Nejprodávanější zimní pneu v ČR

Zimní pneumatiky Barum Polaris 5 kromě dostupné ceny vynikají na bezpečností zasněžených silnicích a zajišťují krátkou brzdnou dráhu díky výjimečnému trakčnímu výkonu. Pneu byly vytvořeny se zaměřením na další vylepšení jízdních vlastností na sněhu a vychází z pneumatiky Polaris 3.

Tyto pneumatiky jsou díky mnoha variantám vhodný jak pro vozy střední třídy, tak i pro větší SUV, kterým zajistí skvělou trakci na sněhu i na mokré vozovce a zároveň přitom zachovávají výborný komfort jízdy. Tyto pneu se opět hojně prodávají v rozměrech 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/45 R17.

Letní pneumatiky Barum Bravuris 5 HM

Celoročky Barum Quartaris 5: Když v zimě nebrázdíte sjezdovky

Barum Quartaris 5 jsou celoroční pneumatiky pro osobní vozy s výbornou trakcí na sněhu a krátkou brzdnou dráhou na ledu. Směrově orientovaný dezén s širokými obvodovými drážkami a mělkými lamelami zajišťuje efektivní odvod vody a odolnost vůči aquaplaningu. Krátká brzdná dráha a precizní vedení v přímém směru.

Tyto oblíbené celoročky se vyrábějí pro disky od 13 do 18 palců, takže je obujete na starší auta s menším průměrem disků, ale i moderní vozy střední třídy. Nejčastěji jsou hledané v rozměrech 195/65 R15, 205/55 R16 a 215/60 R16.

Celoroční pneumatiky jsou obecně vhodné na auta s menším kilometrovým nájezdem a řidiče, kteří neholdují zimním radovánkám a drží se během zimy spíše ve městě a v nížinách.

Dodávkové pneu Barum Vanis 2: 100% bezpečnost pro náklad i řidiče

Letní dodávkové pneumatiky Barum Vanis 2 vynikají zejména dlouhou životností, vysokou bezpečností, komfortními jízdními vlastnostmi, krátkou brzdnou dráhou a také menším rizikem aquaplaningu.

Díky rozměrům od 14 do 17 palců je nazujete na téměř libovolný dodávkový vůz, nejprodávanější rozměry jsou však 195/70 R15C, 205/65 R16C a 215/70 R15C.

Kde koupit pneu Barum?

Širokou nabídku pneumatik Barum nejen pro osobní vozidla, ale také dodávky, SUV a 4X4 vozy najdete u všech dobrých pneuservisů, prodejců pneu i online prodejců. Jako je například pneu e-shop pneuboss.cz.

0
Porovnávač
TOPlist