Testy letních pneumatik 2023 - shrnutí 8 testů s více než 100 dezény

,

První jarní dny jsou tu a s nimi přichází i potřeba přezout na letní pneumatiky. Ale jaké pneumatiky vybrat? Letošní testy letních pneumatik nám nabízejí přehled až 100 různých testovaných modelů. V tomto článku se podíváme na výsledky testů a doporučení pro nejlepší volbu.

Testy letních pneumatik byly provedeny několika organizacemi v různých rozměrech, od běžných až po sportovní. Nejobsáhlejší testy provedl ADAC a Autobild, kde v každém z testů bylo 50 pneumatik.

Při pohledu na průměrné umístění v testech se nejvíce dařilo pneumatikám Continental, s třemi zástupci mezi prvními čtyřmi, a to jak SportContact 7, tak i PremiumContact 7 a i starší PremiumContact 6. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 je pak nejúspěšnější mezi UHP pneumatikami. Mezi nižší třídou pneumatik pak patří mezi nejlepší Kumho, Firestone a Falken. Ušetřit lze i na pneumatikách Hankook, které ale už řadíme mezi prémiové.

Jedním z nejlepších modelů letos je Continental SportContact 7, který se vyznačuje velmi krátkými brzdnými dráhami, skvělou ovladatelností, vysokou odolností proti aquaplaningu a nízkým valivým odporem. Pokud hledáte více komfortu a nižší hlučnost, může být pro vás vhodnější Continental PremiumContact 7.

SportContact 7

Mezi sportovními pneumatikami s nízkým valivým odporem a dobrým komfortem vyniká GoodYear Eagle F1 Asymmetric 6. Pro nadšené řidiče, kteří hledají čistě sportovní pneumatiku, je vhodným adeptem Bridgestone Potenza Sport.

Nová generace legendární pneumatiky Michelin Pilot Sport 5 nabízí vyvážené jízdní vlastnosti, dobrý komfort a výdrž, ale i vyšší cenu. Pro spořivější řidiče je tu pak Michelin Primacy 4+.

Pokud hledáte kvalitní pneumatiky za nižší cenu, Falken ZE310 nabízí vysokou bezpečnost na suchu i mokru, s menším důrazem na ekologičnost. Hankook Ventus Prime 4 je další dobrou volbou pro ty, kdo chtějí ušetřit, aniž by slevili z bezpečnosti. Tento model je nástupce úspěšného Ventus Prime 3 a nabízí výborné jízdní vlastnosti, nízký valivý odpor a dobrou životnost pneumatiky za přijatelnou cenu. Pro sportovnější jízdu můžete zvážit Hankook S1 Evo3, což je pneumatika ze segmentu těch s maximální přilnavostí (UUHP) a představuje dostupnější alternativu k Michelin Pilot Sport 5, jelikož je přibližně o 30% levnější.

Mezi budgetovými pneumatikami stojí za zmínku Nexen N Fera, který nabízí přijatelnou volbu za nižší cenu. Ačkoli budgetové pneumatiky nemusí být nejlepší volbou pro všechny řidiče, mohou být dostačující pro ty, kdo hledají základní výkon a bezpečnost za nižší cenu.

Závěrem lze říci, že výběr letních pneumatik závisí na vašich prioritách, rozpočtu a požadavcích na výkon. V letošních testech se osvědčily jak prémiové značky, jako jsou Continental, Michelin a Goodyear, tak i cenově dostupnější značky, jako Falken a Hankook. Důležité je zvážit své potřeby a vybrat pneumatiky, které nejlépe vyhovují vašim požadavkům na bezpečnost, výkon a komfort. Přečtěte si testy, zvažte své možnosti a vyberte si pneumatiky, které vám poskytnou bezpečnost a spokojenost na silnici v letní sezóně.

0
Porovnávač
TOPlist