Výběr auta podle parametrů - pomůže náš konfigurátor

,

Koupi nového automobilu musí pokaždé předcházet velice důležité rozhodnutí, který vůz si v téměř nekonečné záplavě nabízených modelů všemožných automobilek vybrat.  Dobrým rozhodnutím si přitom můžete zvolit takový vůz, jenž vám bude plně vyhovovat a bude vám skvěle sloužit, na druhou stranu špatným výběrem si můžete přidělat celou řadu starostí.

Není totiž horšího pocitu, než si za nemalé peníze pořídit auto, u nějž vzápětí zjistíte, že vám absolutně nevyhovuje. Proto rozhodně není výběr nového auta radno podceňovat.  

Ačkoliv je výběr automobilu do značné míry otázkou subjektivních preferencí a vkusu, tak si je potřeba uvědomit, že i nový vůz se dá zvolit též podle celé řady objektivních a měřitelných parametrů - od těch klasických jako například cena či druh karoserie až třeba po údaj, jak rychle chcete, aby váš nový vůz akceleroval. To všechno jsou totiž ukazatele, jež si můžete předem určit na základě vašich potřeb a možností.

Otázkou pak zůstává, kam tyto parametry zadat, abyste podle nich dokázali najít auto, jež bude vašim požadavkům plně vyhovovat? I na tuto otázku však existuje odpověď - k účelům výběru auta podle parametrů můžete využít naší praktickou kalkulačku dostupnou na adrese www.autohled.cz/vozidla. Ta je připravena vám po zadání několika málo parametrů během pár vteřin najít automobil přesně podle vašich přání. Až tak jednoduché a rychlé to je! 

Podle jakých parametrů můžete vybírat? 

Jak již bylo v úvodu zmiňováno, tak naprosto zásadním parametrem, který snad nikdo z rozhodovacího procesu o koupi nového auta nevynechává, je cena. U ní počítejte s minimálně 200 tisíci korunami, tolik totiž stojí nejlevnější Dacie a minivozy od Toyoty. Dále je nesmírně důležité si správně vybrat typ karoserie, jenž chcete, aby vaše nové auto mělo. U druhu karoserie si je potřeba položit otázku, k jakým účelům budete vůz využívat - rodiny s dětmi by rozhodně měli zvážit koupi MPV či kombíku, naopak milovníci jízdy v terénu by se měli porozhlédnout spíše po SUV.    

V neposlední řadě je samozřejmě důležitá i značka výrobce, jednoduše řečeno některé automobilky prostě nabízejí hezčí, bezpečnější a spolehlivější auta. Dalšími údaji, které můžete do naší praktické kalkulačky zadat, jsou kupříkladu druh paliva, typ pohonu či typ převodovky. Fanoušci rychlé jízdy a silných motorů zas určitě nepohrdnou možností najít si auto podle maximální rychlosti, zrychlení z 0 na 100 km/h nebo na základě počtu válců či výkonu. 

Pakliže máte v plánu používat auto k převážení objemnějších věcí či disponujete pouze malou garáží, pak se určitě vyplatí vybírat dle jeho rozměrů. Konkrétně můžete vzít v potaz velikost kufru a délku, šířku a výšku automobilu. V některých případech se může hodit též jeho hmotnost. Výběr auta podle parametrů může dále zahrnovat i volbu maximální spotřeby, kterou nechcete, aby vůz překračoval nebo minimální počet míst, jenž od něj požadujete.  

Průvodce výběrem auta podle parametrů  

Všechny nejdůležitější parametry, podle nichž si je možné zvolit nový vůz již známe, proto se nyní přesuňme k praktické ukázce toho, jak kalkulačka, v níž si můžete během několika málo sekund najít váš vysněný vůz, funguje. 

Jakožto modelový příklad nám poslouží čtyřčlenná rodina, která nehodlá do auta investovat více než 600 tisíc Kč a ze všeho nejradši sáhne po cenově nejvýhodnější variantě. Stejně tak si je jista tím, že vůz by měl být vzhledem ke zvýšené potřebě prostoru buď MPV, nebo kombi a počet míst by měl být alespoň 5, neboť s nimi častokráte cestuje ještě jeden spolucestující navíc. Vzhledem k tomu, že otec rodiny má řidičské oprávnění pouze na osobní auta s automatickou převodovkou, musí mít nové auto „automat“. Zároveň preferuje auta s dieselovým motorem.  

Po zadání všech parametrů se jakožto nejlevnější možnost, jež by vyhovovala všem požadavkům rodiny z modelového příkladu, ukázal Fiat 500L Kombi. Tak neváhejte ani vy a najděte ideální vůz pro vás během pár kliknutí myší - stačí zvolit "vozidla" nahoře v menu. 

0
Porovnávač
TOPlist