Závod trucků, nascar i cestovní vozy - v Mostě bylo o víkendu skvěle!

,

Uplynulý víkend přinesl pro fanoušky motorismu skvělou příležitost zažít dva dny nabitých závody ze třech různých kategorií motoristického sportu. Jely se závody Czech Truck Prix, EuroNASCAR (ve třídách 2 a PRO) ale také finálový závod TCR EE, ve kterém bojoval o zlato Petr Semerád.

autor: Petr Frýba

Touring Cars Eastern Europe

Letošní seriál silničních závodů TCR Eastern Europe zná svého vítěze. Poslední závod sezóny na Autodromu Most sliboval velmi atraktivní klání mezi průběžně prvním českým závodníkem Petrem Semerádem a Polákem Bartoszem Groszekem. Poté, kdy se Semerád dostal včera před Groszeka, dělil oba závodníky rozdíl jediného bodu. S ohledem na jejich velký náskok před zbytkem startovního pole už nemohl nikdo z dalších závodníků do boje o první dvě příčky zasáhnout.

Vzhledem k otočení pořadí na startovním roštu startoval Groszek z lepší pozice a nedělní závod byl bojem o titul mezi Semerádem a Groszekem. Kdo z nich dojede před tím druhým, získá titul. Semerád musel předjet svého polského soka, pokud má šampionát vyhrát. Přibližně polovina závodu byla přesně o tomto souboji a diváci viděli několik velmi ostrých soubojů mezi oběma závodníky. Poté však zajel Semerád do boxů a bylo rozhodnuto. Kvůli technické závadě se už na trať nevrátil. Groszek získal titul a Semerád se v šampionátu umístil na druhém místě. Záznam nedělního závodu mohou diváci vidět zde (start TCR EE v čase 3:24): https://youtu.be/pfOvGroMZXQ (zdroj: TZ TCR EE)

30 let Czech Truck Prix

Tradiční Czech Truck Prix přinesl po oba dny dramatické souboje a přestože Adam Lacko z týmu Buggyra Racing ani v jednom ze čtyřech závodů nebral zlato, tak může být se svým výkonem spokojený. Diváky zvedl z lavic zejména druhý sobotní závod. Souboje až do poslední zatáčky posledního kola mezi Jamiem Andersonem a Lukasem Hahnem, využil právě Adam Lacko, který v nájezdu na cílovou rovinku předjel Hahna, a vybojoval tak na poslední chvíli druhé místo. Diváci v tribunách skandovali Adamovo jméno jako na fotbale a jiné to nebylo ani v neděli, kdy Lacko v posledním závodě víkendu obhájil druhé místo a tribuny to opět ocenily fantastickým způsobem. (zdroj: TZ Autodrom Most)

EuroNASCAR

V druhé závodní sérii víkendu drželi čeští fanoušci palce loňskému šampionu třídy EuroNASCAR 2 Martinu Doubkovi. Ten letos startoval i v kategorii EuroNASCAR PRO, ale smůla ho provázela hlavně v sobotu, kdy po kolizi musel z prvního závodu odstoupit. Chuť si spravil až v závodě kategorie EuroNASCAR 2 kde vybojoval druhé místo. V neděli se mu více dařilo opět závodě kategorie EuroNASCAR 2, což znamenalo opět druhé místo. (TZ Autodrom Most)

0
Porovnávač
TOPlist