Bentley

Aktuální modely

Bentley Bentayga
Cena od4 533 000 Kč
Palivadiesel benzín
Bentley Flying Spur
Cena od4 963 000 Kč
Palivabenzín
Bentley Continental GT
Cena od5 368 000 Kč
Palivabenzín
Bentley Continental GTC
Cena od5 940 000 Kč
Palivabenzín
Bentley Mulsanne
Cena od7 884 000 Kč
Palivabenzín

Bentley

Bentley Motors Limited je britská společnost specializující se na výrobu luxusních vozů vyšší třídy. Ačkoliv je dnes společnost součástí mezinárodního koncernu Volkswagen AG, stále zachovává tradiční postupy a vyznačuje se vysokým podílem ruční výroby.

O společnosti

Bentley je od roku 1998 součástí koncernu Volkswagen AG. Drtivá většina z ročně vyrobených 10 tisíc vozů nicméně pochází z tradiční továrny v anglickém Crewe. Celkově Bentley zaměstnává zhruba 4000 zaměstnanců, což vzhledem k počtu ročně vyrobených modelů podtrhuje péči a preciznost při výrobním procesu.

Historie Bentley

Společnost Bentley Motors Limited byla založena v roce 1919 bratry Bentleyovými, kteří zužitkovali své zkušenosti z výroby motorů do stíhaček i na poli automobilového průmyslu. Výkonné a luxusní vozy si hned zezačátku oblíbili především movití Britové. Během finanční krize ve 30. letech se nicméně společnost dostala do problémů a byla odkoupena konkurenčním Rolls Roycem. Ze spolupráce s Rolls-Royce sešlo až v roce 1998, kdy bylo Bentley odkoupeno Volkswagenem, zatímco Rolls-Royce přešel pod BMW.

Současná image

Vozy značky Bentley jsou již od založení společnosti synonymem luxusu a vysokého výkonu. Kromě přepychové výbavy totiž vozy nabízejí i vysoký výkon, což ostatně dokazuje bohatá závodní historie této značky.

0
Porovnávač
TOPlist