SsangYong

Aktuální modely

SsangYong Tivoli
Cena od434 900 Kč
Palivabenzín
SsangYong Tivoli Grand
Cena od459 900 Kč
Palivabenzín
SsangYong Korando
Cena od569 900 Kč
Palivabenzín
SsangYong Musso
Cena od729 900 Kč
Palivadiesel
SsangYong Rexton
Cena od859 900 Kč
Palivadiesel

SsangYong

Ssang Yong neboli v překladu „dva draci“ je čtvrtá největší jihokorejská automobilka. Jedná se o v Asii poměrně rozšířenou automobilku specializující se na vozy střední třídy a SUV.

O společnosti

Ssang Yong je součástí indické nadnárodní společnosti Mahindra & Mahindra Limited, která vlastní 70% podíl na automobilce. Společnost sídlí v Soulu, nicméně hlavní továrna Ssang Yong se nachází v jihokorejském Pyeongtaeku. Další závody poté automobilka vlastní také v ruském Vladivostoku, Kazachstánu a na Ukrajině. Celkově ve svých závodech Ssang Yong zaměstnává přes 4000 zaměstnanců, díky kterým je schopna produkovat přes 120 tisíc vozů ročně.

Historie Ssang Yong

Společnost Ssang Yong vznikla v roce 1963 sloučením autodílny Dong-hwan a Dongbang Motor Company. Z počátku firma pod jménem Hadong-hwam vyráběla autobusy a terénní vozy pro americkou armádu. V roce 1988 byla společnost převzata Ssangyong Business Group, čemuž následovalo založení značky Ssang Yong. Na počátku 90. Let začala společnost spolupracovat s Daimler-Benz a v roce 1997 koupila většinový podíl akcií Daewoo Motors. Tomu nicméně následoval ekonomický propad a prodej Ssang Yong čínské společnosti SAIC. V roce 2011 koupila finančně nestabilní Ssang Yong indická Mahindra & Mahindra Limited, pod kterou značka spadá dodnes.

Současná image

Ssang Yong se specializuje na výrobu vozů střední třídy, SUV i luxusních vozů inspirovaných modely Mercedesu. Drtivá většina produkce vozů končí na Asijském trhu, v menší míře se lze poté s vozy Ssang Yong setkat i ve státech východní Evropy.

0
Porovnávač
TOPlist