Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba Řada 2 Coupé, Řada 2 Gran Coupé, Řada 2 Gran Coupé M Performance, Řada 2 M Performance Coupé nebo Řada 2 M2 Coupé. Řada 2 M2 CS Coupé patří s délkou 4,587 metru k těm menším, šířka je pak 1,887 m, výška 1,395 m. Hodnoty průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
Řada 2 M2 CS Coupé se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Řada 2 M2 CS Coupé je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 523 koní. Nejsilnější z nich (M2 CS Coupé M Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 302 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou M2 CS Coupé M Steptronic. Řada 2 M2 CS Coupé se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka Mercedes-Benz nabízí E AMG s motorem E 53 Hybrid AMG 4MATIC SPEEDSHIFT TCT 9G za 2 825 350 Kč.
Aktuální generace BMW Řada 2 M2 CS Coupé je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za M2 CS Coupé M Steptronic platili přibližně 29 159 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 674 180 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 2 M2 CS Coupé je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 390 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 302 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | Řada 2 (G87) (od 08/25) |
| Začátek výroby | G87 |
| Začátek výroby modelu | M2 CS Coupé |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1395mm |
| Šířka | 2068mm |
| Délka | 4587mm |
| Rozvor | 2747 mm |
| Objem kufru | 390 / - l |
| Hmotnost | 1775 - -/2125 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 119 |
| Kombinovaná | 10 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 824 900 Kč - 2 824 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |