Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba Řada 2 Coupé, Řada 2 Gran Coupé, Řada 2 Gran Coupé M Performance, Řada 2 M Performance Coupé nebo Řada 2 M2 Coupé. Řada 2 Gran Coupé M Performance patří s délkou 4,546 metru k těm menším, šířka je pak 1,8 m, výška 1,445 m. Hodnoty průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
Řada 2 Gran Coupé M Performance se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Řada 2 Gran Coupé M Performance je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 296 koní. Nejsilnější z nich (M235 Gran Coupé xDrive Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou M235 Gran Coupé xDrive Steptronic. Řada 2 Gran Coupé M Performance je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace BMW Řada 2 Gran Coupé M Performance je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za M235 Gran Coupé xDrive Steptronic platili přibližně 15 150 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 350 300 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 2 Gran Coupé M Performance je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 221 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | Řada 2 Gran Coupé (F74) (od 03/25) |
| Začátek výroby | F74 |
| Začátek výroby modelu | M235 Gran Coupé |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1445mm |
| Šířka | 2070mm |
| Délka | 4546mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 430 / - l |
| Hmotnost | 1650 - -/2130 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | coupe |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 467 700 Kč - 1 467 700 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |