Japonská automobilka Toyota nabízí v součtu 28 modelů, namátkově třeba GR Supra, Aygo X, bZ4X, C-HR nebo C-HR+. GR Supra patří s délkou 4,379 metru k těm menším, šířka je pak 1,854 m, výška 1,292 m. Míry průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
GR Supra se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2025. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – GR Supra je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Dostupné jsou ve výkonech 255, 335 nebo 434 koní. Nejostřejší z nich (GR Supra 3.0 A90 Edition) dosahuje maximální rychlosti 275 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou GR Supra 2.0 Dynamic automat. GR Supra se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba německá automobilka BMW nabízí Řada 3 M Performance s motorem M340i xDrive Steptronic Sport za 1 900 600 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za GR Supra 3.0 Legend automat ve výbavě Dynamic platili přibližně 19 612 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 453 440 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Toyota GR Supra je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Toyota GR Supra.
Za posledních 12 měsíců (od října 2024) bylo celkem registrováno 29 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Toyota získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,7 z 10 a obsadila 2. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Toyota dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,0 % (3. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 190 kW - 324 kW |
| Maximální rychlost | 250 - 275 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - 5 s |
| Série | Supra (JZA90) (od 07/19) |
| Začátek výroby | JZA90 |
| Začátek výroby modelu | GR Supra 3.0 |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1292mm |
| Šířka | 2035mm |
| Délka | 4379mm |
| Rozvor | 2470 mm |
| Objem kufru | 290 / - l |
| Hmotnost | 1395 - 1580/1710 - 1795 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 115 |
| Kombinovaná | 7 - 9l/100km |
| Město | 9 - 12 l/100km |
| Mimo město | 7 - 8 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | coupe |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 3 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 375 000 Kč - 3 713 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Matt Watson byl nadšený z věrnosti této filmové repliky a její schopnosti porazit v přímém souboji legendární Dodge Charger. Přestože byl zpočátku skeptický k výkonům atmosférického motoru, vůz ho přesvědčil svou dynamikou a skvělým startem.carwow
- Ikonický oranžový design s věrnými polepy připomínající legendární vůz z filmové série.
- Vynikající trakce na startu umožňující porazit i mnohem výkonnější soupeře v závodě.
- Nečekaně silný zátah motoru V8, který příjemně překvapil recenzenta svou dynamikou.
- Vysoká provozní hmotnost přesahující 1,6 tuny, což negativně ovlivňuje celkovou agilitu vozu.
- Počáteční skepse Matta Watsona ohledně rychlosti vozu kvůli absenci původního turbo motoru.
- Zastaralá pětistupňová manuální převodovka vyžadující přesné zacházení pro dosažení nejlepších časů.