Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba Řada 2 Coupé, Řada 2 Gran Coupé, Řada 2 Gran Coupé M Performance, Řada 2 M Performance Coupé nebo Řada 2 M2 Coupé. Řada 2 M2 Coupé patří s délkou 4,58 metru k těm menším, šířka je pak 1,887 m, výška 1,403 m. Hodnoty průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
Řada 2 M2 Coupé se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Řada 2 M2 Coupé je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 473 koní. Nejsilnější z nich (M2 Coupé) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou M2 Coupé M Steptronic. Řada 2 M2 Coupé se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například čínská automobilka Maxus nabízí eTERRON 9 s motorem 4WD za 1 949 000 Kč.
Aktuální generace BMW Řada 2 M2 Coupé je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za M2 Coupé platili přibližně 20 048 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 463 560 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 2 M2 Coupé je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 24 kusů modelu BMW Řada 2 M2 Coupé, z toho 14 nových a 10 ojetých. Podobný počet registrací měly BMW X6 (24 kusů), Volkswagen Golf Variant (24 kusů) nebo BYD Seal U DM-i (24 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 181 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
Od srpna 2026 dostane BMW M2 (i varianta CS) novou technologii zapalování s předkomůrkou pod značkou BMW M Ignite, o měsíc později než M3 a M4. Každý válec dostane druhou zapalovací svíčku v předkomůrce, plameny opouštějí předkomůrku rychlostí zvuku a zapalují směs nad pístem na více místech současně. Cílem je splnit emisní normu Euro 7 platnou od listopadu 2026 bez ztráty výkonu - zdvihový objem 3,0 litru i výkonový rozsah 353-390 kW zůstávají zachované.
Více v článku BMW M Ignite: dvě svíčky a předkomůrka v M3, M4 a M2.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 353 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | Řada 2 (G87) (od 08/24) |
| Začátek výroby | G87 |
| Začátek výroby modelu | M2 Coupé |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1403mm |
| Šířka | 2068mm |
| Délka | 4580mm |
| Rozvor | 2747 mm |
| Objem kufru | 390 / - l |
| Hmotnost | 1780 - 1805/2155 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 123 |
| Kombinovaná | 9 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 942 200 Kč - 1 942 200 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Mat Watson v recenzi vyzdvihuje především nečekaně dobrou trakci a brutální zrychlení verze CS, které překonává papírové předpoklady. Navzdory veřejné kritice ohledně hmotnosti a ceny jej auto zaujalo svým agresivním designem a charakterním projevem motoru.Mat Watson Cars
- 530 k ze stejného motoru jako M3/M4
- Trakce a zrychlení překonávají očekávání
- Karakterní projev motoru a agresivní design
- Vyšší cena oproti standardnímu M2
- Váha může omezovat ostré jezdce
BMW M2 po faceliftu sází především na technická vylepšení a nárůst výkonu díky sdílení komponentů s většími modely divize M. Přestože po vizuální stránce zůstává téměř beze změny, zachovává si svůj dravý vzhled a působivou přítomnost na silnici. Recenzent vyzdvihuje především mechanický posun, i když estetické rozdíly jsou rozpoznatelné pouze pro experty.carwow
- Více výkonu díky sdíleným komponentám s M divizi
- Dostupná manuální převodovka a pohon RWD
- Upravený design s výraznějšími M2 odznaky
- Hmotnost 1700 kg pro dvoudveřový vůz bez pohonu 4x4
- Výrazné zdražení oproti předchozí verzi
- Nové volitelné výbavy, které byly dříve v základu