Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Mustang Fastback, Capri, E-Tourneo Courier, E-Tourneo Custom nebo E-Transit Courier VAN. Mustang Fastback patří s délkou 4,81 metru k těm větším, šířka je pak 1,916 m, výška 1,404 m. Hodnoty průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
Mustang Fastback se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z prosince 2025. Základní výbava GT startuje na 1 604 900 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Mustang Fastback je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonech 440 nebo 448 koní. Nejostřejší z nich (5.0 Ti-VCT V8 DARK HORSE) dosahuje maximální rychlosti 263 km/h a na stovku se dostane za 5 sekund.
Dostupná je verze s desítistupňovou automatickou převodovkou 5.0 Ti-VCT V8. Mustang Fastback se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba německá automobilka BMW nabízí Řada 4 Gran Coupé s motorem 430i Gran Coupé xDrive Steptronic za 1 623 700 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 5.0 Ti-VCT V8 GT ve výbavě GT platili přibližně 16 566 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 383 020 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford Mustang Fastback je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 48 kusů modelu Ford Mustang Fastback, z toho 16 nových a 32 ojetých. Podobný počet registrací měly Ford Tourneo Courier (47 kusů), Opel Astra Sports Tourer (49 kusů) nebo Peugeot Partner VAN (49 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 407 kusů.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 328 kW - 334 kW |
| Maximální rychlost | 250 - 263 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - 5 s |
| Série | Mustang (LAE) (od 03/24) |
| Začátek výroby | LAE |
| Začátek výroby modelu | Mustang Fastback 5.0 Ti-VCT V8 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1404mm |
| Šířka | 2080mm |
| Délka | 4810mm |
| Rozvor | 2719 mm |
| Objem kufru | 381 / - l |
| Hmotnost | 1808 - 1837/2135 - 2170 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 12 - -l/100km |
| Město | 20 l/100km |
| Mimo město | 12 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 604 900 Kč - 1 884 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Mercedes G-Class Cabriolet dorazí příští rok jako nový 4x4 s měkkou střechouAutocar
- Prostorný interiér
- Plynulá jízda
- Uživatelsky přívětivý infotainment systém
- Zklamající zrychlení
- Některé levné interiérové materiály
„Audi mám v krvi“ – čtenáři Autocaru sdílejí své příběhy s Audi a dojmy z jízdy s elektrickým e-tronemAutocar
- Prostorný interiér s dostatkem místa pro cestující i náklad
- Plynulá a pohodlná jízda
- Uživatelsky přívětivý infotainment systém s dobrými možnostmi konektivity
- Nevýrazné zrychlení ve srovnání s konkurenty ve stejném segmentu
- Některé materiály v interiéru působí levně a nekvalitně
- Omezená tažná kapacita ve své třídě
- Vyšší základní cena než u některých konkurentů
Šílená technologie točivého momentu Lotusu Evije je svatým grálem inženýrství elektromobilů.Autocar
- Příjemný jízdní dojem
- Prostorný interiér
- Dobrá spotřeba paliva
- Omezený zavazadlový prostor
- Vysoká cena
- Některé levné plastové materiály používané v interiéru
- Obtížné zaparkovat v úzkých prostorech