Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 58 modelů, namátkově třeba AMG GT 4-dvéřové Coupé, AMG GT Coupé, AMG ONE, CLA Coupé nebo CLE AMG Coupé. CLE Coupé patří s délkou 4,85 metru k těm větším, šířka je pak 1,861 m, výška 1,422 m. Hodnoty průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
CLE Coupé se vyrábí v šesti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce benzínu, je jich totiž více než naftových. K zakoupení jsou ve výkonech 190, 224, 278, 308 nebo 398 koní. Nejsilnější z nich (450 Coupé AMG Line 4MATIC 9G-TRONIC) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou 180 Coupé 9G-TRONIC. Vůz Mercedes-Benz CLE Coupé lze sehnat jak ve variantě s pohonem kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací 450 Coupé AMG Line 4MATIC 9G-TRONIC a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 339 tisíc Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 450 Coupé AMG Line 4MATIC 9G-TRONIC ve výbavě Avantgarde platili přibližně 20 858 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 482 260 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz CLE Coupé je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 18 kusů modelu Mercedes-Benz CLE Coupé, z toho 8 nových a 10 ojetých. Podobný počet registrací měly BAIC Beijing X55 (18 kusů), KIA EV6 (18 kusů) nebo KIA Picanto (18 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 133 kusů.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 142 kW - 297 kW |
| Maximální rychlost | 225 - 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - 8 s |
| Série | CLE (C 236) (od 11/23) |
| Začátek výroby | C 236 |
| Začátek výroby modelu | CLE 450 Coupé |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1422mm |
| Šířka | 2042mm |
| Délka | 4850mm |
| Rozvor | 2865 mm |
| Objem kufru | 420 / - l |
| Hmotnost | 1790 - 2175/2265 - 2580 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 108 |
| Kombinovaná | - - 7l/100km |
| Město | 6 - 13 l/100km |
| Mimo město | 4 - 7 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 113 km |
| Dojezd WLTP | 113 km |
| Dojezd město | 112 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 427 800 Kč - 2 020 700 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1800 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Testováno v roce 2025