Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba Řada 2 Coupé, Řada 2 Gran Coupé, Řada 2 Gran Coupé M Performance, Řada 2 M Performance Coupé nebo Řada 2 M2 Coupé. Řada 4 M4 Coupé patří s délkou 4,801 metru k těm větším, šířka je pak 1,887 m, výška 1,397 m. Hodnoty průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
Řada 4 M4 Coupé se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Řada 4 M4 Coupé je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 473, 503 nebo 523 koní. Nejsilnější z nich (M4 Competition Coupé M xDrive Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou M4 Competition Coupé Steptronic. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 164 tisíc. Vůz BMW Řada 4 M4 Coupé lze sehnat jak ve variantě s pohonem zadních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací M4 Competition Coupé M xDrive Steptronic a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 293 tisíc Kč.
Aktuální generace BMW Řada 4 M4 Coupé je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za M4 Coupé platili přibližně 26 247 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 606 840 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 4 M4 Coupé je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 14 kusů modelu BMW Řada 4 M4 Coupé, z toho 5 nových a 9 ojetých. Podobný počet registrací měly Mercedes-Benz Citan VAN (14 kusů), KIA EV5 (14 kusů) nebo Toyota Prius Plug-In (14 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 132 kusů.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
Od července 2026 dostane BMW M4 Coupé (a varianty Cabrio i CS) novou technologii zapalování s předkomůrkou pod značkou BMW M Ignite. Každý válec dostane druhou zapalovací svíčku v předkomůrce, plameny opouštějí předkomůrku rychlostí zvuku a zapalují směs nad pístem na více místech současně. Cílem je splnit emisní normu Euro 7 platnou od listopadu 2026 bez ztráty výkonu - zdvihový objem 3,0 litru i výkonový rozsah 353-405 kW zůstávají zachované.
Více v článku BMW M Ignite: dvě svíčky a předkomůrka v M3, M4 a M2.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 353 kW - 390 kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - 4 s |
| Série | Řada 4 (G82) (od 03/24) |
| Začátek výroby | G82 |
| Začátek výroby modelu | M4 Coupé |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1397mm |
| Šířka | 2081mm |
| Délka | 4801mm |
| Rozvor | 2857 mm |
| Objem kufru | 440 / - l |
| Hmotnost | 1775 - 1850/2155 - 2205 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 120 |
| Kombinovaná | 9 - 10l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 542 800 Kč - 2 835 300 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
BMW M4 Coupé v testu naprosto dominovalo a potvrdilo svou pověst extrémně rychlého stroje s vynikajícím zrychlením. Přestože má papírově nižší výkon než konkurenční Dodge, díky nižší hmotnosti a efektivní převodovce soupeře v závodě deklasovalo. Recenzenti vyzdvihli především jeho schopnost bleskového startu a drtivý výkon při zrychlení z pohybu.Throttle House
- Bleskový start díky AWD a raketové odezvy
- Vyvážená dynamika silnice i závodní trati
- Drtivý výkon i přes nižší výkon než Charger
- Vyšší cena oproti americké konkurenci
- Charger má více výkonu a točivého momentu
- RS3 nabízí podobnou dynamiku za méně peněz