Japonská automobilka Mazda nabízí celkem 10 modelů, namátkově třeba 2 Hybrid, 3, 3 Fastback, 6e nebo CX-30. 2 Hybrid patří s délkou 3,94 metru k těm menším, šířka je pak 1,745 m, výška 1,505 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
2 Hybrid se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava Prime-Line startuje na 536 450 Kč, model je dostupný v 5 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – 2 Hybrid je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 114 koní. Nejsilnější z nich (CVT) dosahuje maximální rychlosti 175 km/h a na stovku se dostane za 9 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou CVT.2 Hybrid se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Mazda 2 Hybrid k dispozici zvýhodněná cena od 476 450 Kč, což představuje úsporu 60 000 Kč (11 %) oproti běžné ceníkové ceně. BONUS -60 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za CVT ve výbavě Prime-Line platili přibližně 5 537 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 127 990 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mazda 2 Hybrid je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mazda Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U hatchbacku vás jistě bude zajímat i objem kufru. Mazda 2 Hybrid disponuje objemem 286 litrů, resp. 768 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Peugeot 2008 (434 litrů) nebo KGM Tivoli (395 litrů)
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 19 kusů modelu Mazda 2 Hybrid, z toho 3 nové a 16 ojetých. Podobný počet registrací měly BMW iX1 (19 kusů), BMW Řada 5 M5 (19 kusů) nebo Toyota bZ4X (19 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 328 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Mazda 2 Hybrid hodnocení 9,0 z 10. Značka Mazda celkově obsadila 8. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,3.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje Mazda 2 Hybrid ve stáří 2–3 roky míru závad 2,9 % (1. místo). Značka Mazda má dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,3 % (7. z 14 značek).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Mazda 2 Hybrid s modely Toyota Yaris, Mazda 3, Suzuki Swift nebo Peugeot 208.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 85 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 175 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 - - s |
| Série | 2 Hybrid (ZV) (od 03/24) |
| Začátek výroby | ZV |
| Začátek výroby modelu | 2 Hybrid |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1505mm |
| Šířka | 2020mm |
| Délka | 3940mm |
| Rozvor | 2560 mm |
| Objem kufru | 286 / 768 l |
| Hmotnost | 1180 - -/1615 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 135 |
| Kombinovaná | 3 - -l/100km |
| Město | 2 l/100km |
| Mimo město | 2 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 50 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 536 450 Kč - 536 450 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 450 - - kg |
| Nebrzděný | 450 - - kg |