Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Britsko-německá automobilka MINI nabízí celkem 9 modelů, namátkově třeba Cooper -dvéřové, Cooper Electric -dvéřové, Cooper John Cooper Works -dvéřové, Cooper John Cooper Works Electric -dvéřové nebo Aceman. Cooper -dvéřové patří s délkou 3,876 metru k těm menším, šířka je pak 1,744 m, výška 1,432 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Cooper -dvéřové se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Cooper -dvéřové je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 154 nebo 201 koní. Nejsilnější z nich (Cooper S Trim) dosahuje maximální rychlosti 242 km/h a na stovku se dostane za 6 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Cooper C Trim. Cooper -dvéřové se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Cooper Cabrio John Cooper Works ve výbavě C platili přibližně 7 690 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 177 800 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu MINI Cooper -dvéřové je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 45 kusů modelu MINI Cooper -dvéřové, z toho 22 nových a 23 ojetých. Podobný počet registrací měly Mazda CX-60 (45 kusů), Opel Zafira (45 kusů) nebo BYD Sealion 7 (46 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 448 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal MINI Cooper -dvéřové hodnocení 8,4 z 10. Značka MINI celkově obsadila 12. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,1.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje MINI Cooper -dvéřové ve stáří 2–3 roky míru závad 4,7 % (28. místo).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 115 kW - 150 kW |
| Maximální rychlost | 225 - 242 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - 8 s |
| Série | MINI (F66) (od 03/24) |
| Začátek výroby | F66 |
| Začátek výroby modelu | Cooper C |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1432mm |
| Šířka | 1970mm |
| Délka | 3876mm |
| Rozvor | 2495 mm |
| Objem kufru | 210 / - l |
| Hmotnost | 1335 - 1430/1715 - 1865 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5 - 6l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 3 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 644 800 Kč - 759 200 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Testováno v roce 2025