Britsko-německá automobilka MINI nabízí celkem 9 modelů, namátkově třeba Cooper -dvéřové, Cooper Electric -dvéřové, Cooper John Cooper Works -dvéřové, Cooper John Cooper Works Electric -dvéřové nebo Aceman. Cooper Electric -dvéřové patří s délkou 3,858 metru k těm menším, šířka je pak 1,756 m, výška 1,46 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,19 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Cooper Electric -dvéřové se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Cooper 3dveře E. Cooper Electric -dvéřové se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Bigster s motorem hybrid-G 150 4x4 EDC za 699 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Cooper 3dveře E ve výbavě E platili přibližně 7 219 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 166 880 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu MINI Cooper Electric -dvéřové je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 10 kusů modelu MINI Cooper Electric -dvéřové, z toho 5 nových a 5 ojetých. Podobný počet registrací měly Mitsubishi Grandis (10 kusů), Audi S3 (10 kusů) nebo KIA EV3 (10 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 107 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka MINI získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje MINI Cooper Electric -dvéřové ve stáří 2–3 roky míru závad 3,5 % (6. místo).
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 6× v letech 2024 napříč 3 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 128 Wh/km (dosah 236 km) (Cooper SE), při 120 km/h 177 Wh/km (dosah 163 km) (Cooper SE), 1000km challenge 11 h 10 min (průměr 89,6 km/h) (Cooper SE 54 kWh, 2024), špičkový výkon DC nabíjení 100 kW (Cooper SE 54 kWh). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 135 kW - 160 kW |
| Maximální rychlost | 160 - 170 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - 7 s |
| Série | MINI (J01) (od 03/24) |
| Začátek výroby | J01 |
| Začátek výroby modelu | Cooper E |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1460mm |
| Šířka | 1967mm |
| Délka | 3858mm |
| Rozvor | 2526 mm |
| Objem kufru | 210 / - l |
| Hmotnost | 1615 - 1680/1990 - 2055 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 13 - 14l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 300 - 400 km |
| Dojezd WLTP | 300 - 400 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 40 - 54 kWh |
| Kapacita baterie netto | 36 - 49 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 3 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 699 400 Kč - 799 500 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |