Britsko-německá automobilka MINI nabízí celkem 9 modelů, namátkově třeba Cooper -dvéřové, Cooper Electric -dvéřové, Cooper John Cooper Works -dvéřové, Cooper John Cooper Works Electric -dvéřové nebo Aceman. Cooper John Cooper Works -dvéřové patří s délkou 3,876 metru k těm menším, šířka je pak 1,744 m, výška 1,452 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Cooper John Cooper Works -dvéřové se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Cooper John Cooper Works -dvéřové je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 228 koní. Nejsilnější z nich (Cooper John Cooper Works) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 6 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Cooper John Cooper Works. Cooper John Cooper Works -dvéřové se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například jihokorejská automobilka KIA nabízí Sportage HEV s motorem KIA Sportage HEV Benzín 155 kW 4x4 automat za 964 980 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Cooper John Cooper Works ve výbavě John Cooper Works platili přibližně 9 903 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 228 960 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu MINI Cooper John Cooper Works -dvéřové je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 10 kusů modelu MINI Cooper John Cooper Works -dvéřové, z toho 6 nových a 4 ojeté. Podobný počet registrací měly Mercedes-Benz E AMG (10 kusů), Volvo EC40 (10 kusů) nebo Volvo EX40 (10 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 84 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka MINI získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 170 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - - s |
| Série | MINI (F66) (od 01/25) |
| Začátek výroby | F66 |
| Začátek výroby modelu | Cooper John Cooper Works |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1452mm |
| Šířka | 1970mm |
| Délka | 3876mm |
| Rozvor | 2495 mm |
| Objem kufru | 210 / - l |
| Hmotnost | 1405 - -/1770 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 3 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 959 400 Kč - 959 400 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |