Čínská automobilka Jaecoo nabízí celkem 1 model: 7. 7 patří s délkou 4,5 metru k těm menším, šířka je pak 1,865 m, výška 1,67 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
7 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava Luxury startuje na 929 000 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – 7 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 342 koní. Nejsilnější z nich (1.5 TGDI PHEV 2WD 7DCT) dosahuje maximální rychlosti 180 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 1.5 TGDI PHEV 2WD 7DCT.7 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.5 TGDI PHEV 2WD 7DCT ve výbavě Luxury platili přibližně 9 589 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 221 680 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Jaecoo 7 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 170 kusů modelu Jaecoo 7. Tím se řadí jako 40. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Dacia Sandero (170 kusů), Mercedes-Benz E (171 kusů) nebo Renault Master VAN (171 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 1 956 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Čínské SUV Jaecoo 7 vstupuje na evropský trh především jako cenově velmi agresivní alternativa k zavedeným značkám, přičemž největší pozornost u recenzentů poutá plug-in hybridní varianta s motorem 1.5T SHS a trakční baterií o kapacitě 18,3 kWh. Odborníci se shodují, že vůz nabízí výbornou protihodnotu za vynaložené peníze a disponuje překvapivě praktickým i kvalitním interiérem, který v kombinaci s bohatou standardní výbavou dokáže na první pohled oslovit racionálně uvažující rodinné zákazníky. I přes tento solidní první dojem však automobil citelně trpí naprostým nedostatkem vlastní identity a nulovou prestiží značky, což z něj v očích testerů dělá sice funkční, ale zcela nepamětihodnou volbu, která v silné konkurenci jen stěží hledá pádné argumenty pro svou koupi. Hlavní vlna kritiky se snáší na průměrnou jízdní dynamiku a především na zásadní softwarové nedostatky v ovládání palubních systémů, jejichž uživatelská nepřívětivost a ergonomické chyby srážejí každodenní použitelnost hluboko pod standardy třídy. S identickým hodnocením 5/10 z obou prestižních zdrojů se tak Jaecoo 7 profiluje spíše jako mírné zklamání, které sice láká na dostupnou cenovku, ale kvůli citelným chybám v použitelnosti a nevýraznému charakteru zatím nedokáže plnohodnotně konkurovat zavedeným hráčům typu MG HS PHEV.
Aktuální český ceník Jaecoo 7: benzinová verze 1.6 TGDI s pohonem předních kol stojí od 749 900 Kč, čtyřkolka 1.6 TGDI AWD od 839 900 Kč. Plug-in hybrid SHS startuje na 929 000 Kč (výbava Luxury) a top výbava Exclusive na 989 000 Kč. Ve standardu jsou panoramatická střecha, head-up displej, Sony audio, 540° kamery, adaptivní tempomat a bezdrátový Apple CarPlay. Distribuce: SRBA SERVIS (6 dealerů v ČR). Detailní hodnocení v naší master recenzi.
Jaecoo 7 se v únoru 2026 stal pátým nejprodávanějším autem ve Velké Británii podle dat SMMT. V lednu dokonce obsadil druhou příčku. Britové auto přezdívají Temu Range Rover kvůli podobnosti s modely Land Roveru za zlomek ceny. Více v článku Jaecoo 7 je pátým nejprodávanějším autem v Británii.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 255 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 180 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - - s |
| Série | 7 (T35) (od 01/26) |
| Začátek výroby | T35 |
| Začátek výroby modelu | 7 SHS |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1670mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4500mm |
| Rozvor | 2672 mm |
| Objem kufru | 340 / - l |
| Hmotnost | 1870 - -/2310 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 174 |
| Přední nájezdový úhel | 20 |
| Zadní nájezdový úhel | 28 |
| Kombinovaná | 2 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 91 km |
| Dojezd WLTP | 91 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 18 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | 120 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 929 000 Kč - 929 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Jaecoo 7 představuje podle recenzenta mimořádně výhodnou nabídku, která umožňuje výrazně ušetřit na měsíčních nákladech oproti prémiovým vozům. Vůz je hodnocen jako silný konkurent díky kombinaci moderního hybridního pohonu a velmi atraktivní pořizovací ceny. Celkový dojem zdůrazňuje především racionální finanční smysl pořízení tohoto SUV.Autotrader
- Atraktivni cena ve srovnani s Tesla Model Y
- Slusna vybava i v zakladni verzi
- PHEV pohon snizuje naklady na provoz
- Kvalita zpracovani nize nez europska konkurence
- Aftersales a servisni sit omezena
- Predprodejni hodnota neznama
Jaecoo 7 - recenze: Levné SUV s pár drsnými hranamiParkers
- Levný plug-in hybrid s dojezdem 56 mil na elektřinu
- Prostorný a praktický kabín
- Dostupná čtyřkolka v nabídce
- Neohrabané řazení u PHEV
- Nekonzistentní řízení a nevyrovnaná jízdní pohoda
- Neznámé hodnoty při dalším prodeji
Jaecoo 7 v testu: plug-in hybrid za skvělou cenuautocar.co.uk
- Kabina s konkurenceschopným prostorem a slušnou kvalitou materiálů
- PHEV pohon jede hladce a tiše
- Cenově podráží evropské a korejské rivaly
- Tuhá a neklidná jízda na nerovnostech
- Mimo elektro provoz neefektivní ve spotřebě
- Nepodařená navigace, přístrojový panel a infotainment
Jaecoo 7 v testu 2026topgear.com
- Slušná hodnota za peníze
- Kabina je praktická a obstojná
- Nepamětihodný, bez výrazné identity
- Nulový prestiž značky
- Průměrná jízdní dynamika
JAECOO 7 SUV - recenzeAutotrader UK
- Velkorysá výbava i v základní výbavě za méně než 30 000 liber
- Prostorný a dobře sestavený interiér
- 7letá záruka a 5 hvězd Euro NCAP
- Benzinové motory mají spotřebu jen 30-35 mpg
- Agresivní systém udržování jízdního pruhu
- Výkon pohonné jednotky nesedí k prémiové image