Čínská automobilka Omoda nabízí celkem 2 modely: 5 nebo 9. 5 patří s délkou 4,424 metru k těm menším, šířka je pak 1,83 m, výška 1,588 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
5 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou EV.5 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například jihokorejská automobilka KIA nabízí Sportage HEV s motorem KIA Sportage HEV Benzín 155 kW 4x4 automat za 964 980 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za EV ve výbavě reference platili přibližně 9 899 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 228 880 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Omoda 5 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 40 kusů modelu Omoda 5. Podobný počet registrací měly Volkswagen Amarok (40 kusů), Fiat Pandina (40 kusů) nebo Chery Tiggo 4 HEV (40 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 946 kusů.
Omoda 5 láká především agresivní cenovkou a bohatou výbavou, čímž citelně podstřeluje zavedenou konkurenci typu Nissanu Qashqai. I přes papírově solidní výkon a pětihvězdičkové hodnocení v nárazových testech však v praxi působí jako nedotažený produkt s neefektivním motorem a zastaralými jízdními vlastnostmi. Kritiku napříč testy sklízí zejména za neotesaný projev pohonného ústrojí a malý zavazadelník, což z vozu dělá sice racionální, ale řidičsky nepříliš přesvědčivou volbu. Nízká pořizovací cena tak v očích testujících nedokáže plně vykompenzovat chybějící mechanickou vytříbenost a celkový pocit určité nehotovosti.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 150 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 171 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - - s |
| Série | 5 (T41) (od 04/26) |
| Začátek výroby | T41 |
| Začátek výroby modelu | 5 EV |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1588mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4424mm |
| Rozvor | 2630 mm |
| Objem kufru | 370 / - l |
| Hmotnost | 1785 - -/2246 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 15 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 430 km |
| Dojezd WLTP | 430 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 61 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 959 000 Kč - 959 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Omoda C5 ve verzi SHS se snaží napravit reputaci modelu díky nové hybridní převodovce DHT, která zajišťuje plynulejší jízdu. Recenzent chválí především efektivitu systému a nízkou spotřebu, která byla u předchozích variant problémem. Celkově vůz vnímá jako ideální volbu pro řidiče hledající úsporný provoz v moderním balení.Shane Assad
- Hybridní pohon výrazně zlepšuje spotřebu paliva
- Kvalitní a prémiově působící výbava na danou cenovou hladinu
- Dobrá jízdní dynamika ve srovnání s předchozí verzí
- Dřívější benzínová verze měla špatnou pověst pro vysokou spotřebu
- Omezená dostupnost na vybraných trzích
Omoda 5 Hybrid představuje výrazné zlepšení oproti předchozím verzím, zejména díky výkonnějšímu pohonu a opraveným ergonomickým chybám v interiéru. Recenzent oceňuje atraktivnější vzhled i modernizované technologie, i když mu stále vadí přílišné spoléhání na dotykový displej.AutoTrader
- Hybridní pohon výrazně snižuje spotřebu a zvyšuje každodenní použitelnost
- Prémiový interiér a výbava za dostupnou cenu
- Plynulý a příjemný jízdní projev
- Reputace značky Omoda stále trpí vzpomínkami na původní verzi
- Kratší zkušenosti trhu s dlouhodobou spolehlivostí
Recenze: Omoda 5 SHS-H Premium (2026) - hybridní faceliftcsaka.cz
- Nízká spotřeba (5-6 l ve městě, do 6 l na dálnici)
- Dostupná cena v porovnání s konkurencí
- Pohodlný podvozek tlumící nerovnosti
- Malý zavazadlový prostor (442 l)
- Hypersenzitivní systém sledování pozornosti řidiče
- Chybí komunikativní řízení, orientováno spíš na komfort
- Průměrné odhlučnění podvozku a motoru
Omoda 5 HEV – test. Jaka jest wersja hybrydowa?autogaleria.pl
- Vynikající úspora paliva ve městě (kolem 5 l/100 km)
- Velký dojezd přes 1000 km v městském provozu
- Možnost jízdy pouze na elektromotor v normálním režimu
- Vysoká spotřeba na trase (přes 8 l/100 km na rychlostní silnici, přes 10 l/100 km na dálnici)
- Hlučný motor při vysokých rychlostech a otáčkách
- Chybí zlatá střední cesta mezi normálním (líný) a sportovním (příliš nervózní) režimem
- Slabá trakce (pouze přední pohon)
Videotest Omoda 5 1.6 TGDI: Jedno z nejlepších současných aut z Číny!auto.cz
- Pokročilá technologie zavěšení zadních kol (srovnatelná s Focusem nebo Golfem)
- Prostorná kabina s velkorysým rozvorem 2610 mm
- Dostatečná kapacita pro přepravu rodiny s dětmi a zavazadly
- Malý a mělký zavazadelník (378 l)
- Vyšší spotřeba paliva kolem 8 l/100 km
- Hlučnější motor při provozu
- Omezená výška interiéru pro vyšší osoby
Omoda 5 v hybridní verzi SHS-H působí jako velmi vyvážený vůz, který chytře kombinuje styl SUV-coupé s vnitřní prostorností. Recenzent vyzdvihuje zejména ergonomické kvality a praktické řešení karoserie, přičemž jedinou výraznější výtku má k vzhledu kol.HolyCars TV
- Vyvážená kombinace stylu SUV-coupé a praktické prostornosti
- Výborná ergonomie a moderní interiér
- Hybridní pohon s přívětivou spotřebou
- Méně atraktivní design kol
Test crossoveru Omoda 5: Váhavý fešák z Čínynovinky.cz
- Atraktivní design exteriéru s moderními prvky
- Příjemný interiér s kvalitním zpracováním a intuitivním ovládáním
- Bohatá standardní výbava za konkurenční cenu
- Váhavé rozjezdy kvůli prodlevě převodovky
- Omezený prostor nad hlavou vzadu
- Podtáčení motoru komplikující pružné zrychlení
- Absence informací o průměrné spotřebě na palubce
Test Omoda 5 EV – Stojí za pozornost?fdrive.cz
- Pěkně zpracovaný interiér s prémiovými materiály
- Respektabilní spotřeba a reálný dojezd
- Sony audio a head-up displej ve výbavě
- Nepříliš rychlé nabíjení
- Omezený prostor vzadu i v zavazadlovém prostoru
- Cenově méně konkurenceschopné vůči Škoda Elroq
Recenze: Omoda 5 1.6 TGDI FWD (2025) - typické čínské autocsaka.cz
- Dobře navržený interiér inspirovaný Mercedesem s kvalitními materiály
- Pohodlný podvozek vhodný na delší cesty
- Prostorná kabina na SUV-kupé koncept
- Skromný výkon motoru (108 kW) postrádá šťávu
- Horší odhlučnění oproti zavedeným značkám
- Malý zavazadelník (442 l) pro rodiny
- Malé úložné prostory ve dveřích
Test Omoda 5: Češi po ní skočili, neudělali ale chybu?aktualne.cz
- Překvapivě kvalitní interiér bez pachů lepidla a plastů
- Pohodlný podvozek s dobrým zvládáním nerovností
- Bohatá výbava už v základu
- Letargický motor v nižších otáčkách a při rozjezdech
- Vysoká pozice sedadel omezuje výhled
- Omezený prostor vzadu pro vyšší lidi
- Nízká maximální rychlost (195 km/h)
TEST Omoda 5 1.6 TGDI: Čínské UFO hodné Evropanaautorevue.cz
- Kompletní výbava za férové peníze
- Praktický interiér s mnoha úložnými prostory
- Slušné zpracování a kvalita materiálů
- Vysoké náklony v zatáčkách
- Špatná filtrace drobných nerovností
- Převodovka podtáčí motor v nízkých otáčkách
- Některá tlačítka vyžadují vícenásobné stisknutí
TEST Omoda 5 EV Premium: Lepší než si myslíte, nikoliv však bez chybauto.cz
- Zajímavý design
- Bohatá výbava
- Dobrá cena
- Určité technické a konstrukční nedostatky zmíněné v názvu článku
Test Omoda 5 Premium 1.6 TGDI DCTauto-mania.cz
- Čistý prostorný interiér s duálními dotykovými displeji
- Vynikající dvouzónová klimatizace a 8-reproduktorový Sony audio
- Hladké řazení 7-stupňové dvouspojky
- Pomalé zrychlení (0-100 km/h za 9,2 s)
- Omezený prostor nad hlavou pro vyšší řidiče
- Slabé odhlučnění na dálnici
- Dotyková tlačítka na volantu se obtížně ovládají
TEST Omoda 5 1.6 TGDI: Někde přidat, jinde ubratauto.cz
- Moderní atraktivní exteriérový design s výraznou přední maskou
- Slušná kvalita interiéru a jednoduchý citlivý dotykový displej
- Přijatelný zavazadlový prostor (370 l, 1149 l po složení)
- Omezený prostor nad hlavou pro vyšší cestující (nad 185 cm)
- Nevýrazná zpětná vazba řízení
- Hluk a vibrace motoru je třeba zlepšit
- Vyšší spotřeba
TEST: Omoda 5 1.6 T-GDI DCT Premium - wygląda na droższą niż jestchinskiesamochody.pl
- Moderní atraktivní design připomínající Nissan Qashqai
- Vysoká kvalita interiéru s měkkými materiály a ekokůží
- Bohatá výbava za cenu (360 kamera, Sony audio, vyhřívaná sedadla)
- Diskutabilní ergonomie - příliš mnoho funkcí v dotykovém displeji
- Neutrální bezbarvé řízení bez emocí
- Nedostatečné odhlučnění kabiny
- Iritující bezpečnostní systémy (asistent jízdy, sledování zraku)