Německá automobilka Audi nabízí v součtu 34 modelů, namátkově třeba Q3, Q3 Sportback, Q5, Q5 Sportback nebo Q6 e-tron. Q3 Sportback patří s délkou 4,531 metru k těm menším, šířka je pak 1,859 m, výška 1,559 m. Míry průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Q3 Sportback se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Q3 Sportback je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 148, 201, 261 nebo 268 koní. Nejostřejší z nich (Sportback 1.5 TFSI e-hybrid S tronic) dosahuje maximální rychlosti 215 km/h a na stovku se dostane za 6 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Sportback 1.5 TFSI S tronic. Vůz Audi Q3 Sportback lze sehnat jak ve variantě s pohonem předních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací Sportback 2.0 TFSI quattro S tronic a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 185 tisíc Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Sportback 1.5 TFSI S tronic ve výbavě Audi Q3 platili přibližně 11 828 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 273 460 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Audi Q3 Sportback je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Audi Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Audi Q3 Sportback se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Sportback 2.0 TFSI quattro S tronic – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 29 kusů modelu Audi Q3 Sportback, z toho 26 nových a 3 ojeté. Podobný počet registrací měly Renault R5 (29 kusů), Porsche 911 Carrera Coupé (29 kusů) nebo BAIC Beijing X55 (29 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 562 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Audi získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,7 z 10 a obsadila 18. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Audi dlouhodobou průměrnou poruchovost 19,2 % (2. z 14 značek v žebříčku).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Audi Q3 Sportback s modely Audi Q3 nebo BMW X2.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 110 kW - 200 kW |
| Maximální rychlost | 209 - 240 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 - 9 s |
| Série | Q3 (FJ) (od 11/25) |
| Začátek výroby | FJ |
| Začátek výroby modelu | Q3 Sportback 1.5 TFSI |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1559mm |
| Šířka | 2087mm |
| Délka | 4531mm |
| Rozvor | 2681 mm |
| Objem kufru | 488 / - l |
| Hmotnost | 1635 - 1900/2170 - 2405 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Přední nájezdový úhel | 17 |
| Zadní nájezdový úhel | 25 |
| Kombinovaná | 1 - 8l/100km |
| Město | 7 - 11 l/100km |
| Mimo město | 5 - 8 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 118 km |
| Dojezd WLTP | 118 km |
| Dojezd město | 141 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 145 900 Kč - 1 448 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1400 - 2100 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |