Italská automobilka Fiat nabízí celkem 18 modelů, namátkově třeba Doblò VAN/Multicab, Ducato VAN, E-Doblò VAN/Multicab, e-Ducato VAN nebo E-Scudo VAN. Ulysse patří s délkou 5,331 metru k těm větším, šířka je pak 2,01 m, výška 1,89 m.
Ulysse se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 2.0 BlueHDi 180 EAT8. Ulysse se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například česká automobilka Škoda nabízí Karoq s motorem 2.0 TSI Sportline 4x4 DSG za 1 120 000 Kč.
Aktuální generace Fiat Ulysse je v prodeji od roku 2025.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 2.0 BlueHDi 180 EAT8 ve výbavě 2.0 BlueHDi 180 EAT8 platili přibližně 11 540 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 266 800 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Fiat Ulysse je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Fiat Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 12 kusů modelu Fiat Ulysse, z toho 11 nových a 1 ojetý. Podobný počet registrací měly Land Rover Discovery Sport (12 kusů), Audi S3 (12 kusů) nebo Hyundai IONIQ 5 (11 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 42 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Fiat získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,5 z 10 a obsadila 23. místo z 39 značek.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 130 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 185 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Ulysse (507) (od 08/25) |
| Začátek výroby | 507 |
| Začátek výroby modelu | L3 2.0 BlueHDi 180 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1890mm |
| Šířka | 2204mm |
| Délka | 5331mm |
| Rozvor | 3275 mm |
| Objem kufru | 800 / - l |
| Hmotnost | 1977 - -/2901 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 8 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 118 000 Kč - 1 118 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1800 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |