Italská automobilka Fiat nabízí celkem 18 modelů, namátkově třeba Doblò VAN/Multicab, Ducato VAN, E-Doblò VAN/Multicab, e-Ducato VAN nebo E-Scudo VAN. Doblò VAN/Multicab patří s délkou 4,403 metru k těm menším, šířka je pak 1,848 m, výška 1,796 m.
Doblò VAN/Multicab se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce nafty, je jich totiž více než benzínových agregátů. Diesel se nabízí ve 3 provedeních o výkonech 101 nebo 129 koní.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 1.5 BlueHDi automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 73 tisíc. Doblò VAN/Multicab se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Bigster s motorem hybrid-G 150 4x4 EDC za 699 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van L1 1.2 PureTech ve výbavě Van L1 Standard platili přibližně 6 932 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 160 290 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Fiat Doblò VAN/Multicab je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Fiat Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 58 kusů modelu Fiat Doblò VAN/Multicab, z toho 24 nových a 34 ojetých. Podobný počet registrací měly Mercedes-Benz Vito VAN (57 kusů), Opel Vivaro Cargo (57 kusů) nebo Peugeot Expert VAN (59 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od ledna 2025) bylo celkem registrováno 589 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Fiat získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,5 z 10 a obsadila 23. místo z 39 značek.
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 75 kW - 96 kW |
| Maximální rychlost | 150 - 183 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Doblò (E) Kastenwagen/Multicab (od 03/24) |
| Začátek výroby | E |
| Začátek výroby modelu | Doblò Kastenwagen L1 1.2 PureTech |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1796mm |
| Šířka | 2107mm |
| Délka | 4403mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1329 - 1395/1940 - 2040 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 5 - 6l/100km |
| Město | 5 - 7 l/100km |
| Mimo město | 4 - 5 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 671 550 Kč - 794 970 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1200 - 1350 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |