Francouzská automobilka Citroën nabízí celkem 23 modelů, namátkově třeba e-Jumpy VAN, Jumpy VAN, e-Jumpy Kombi, e-Jumper VAN nebo Berlingo VAN. Berlingo VAN patří s délkou 4,401 metru k těm menším, šířka je pak 1,848 m, výška 1,796 m.
Berlingo VAN se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava L1 650 startuje na 659 329 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce nafty, je jich totiž více než benzínových agregátů. Diesel se nabízí ve 3 provedeních o výkonech 101 nebo 129 koní.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou van BlueHDi 130 S&S EAT8. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 73 tisíc. Berlingo VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například japonská automobilka Subaru nabízí Impreza s motorem 2.0ie Lineartronic za 698 347 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van M PureTech 110 S&S ve výbavě L1 650 platili přibližně 7 019 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 162 280 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Citroën Berlingo VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka Citroën získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,3 z 10 a obsadila 35. místo z 39 značek.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Citroën Berlingo VAN s modely Ford Transit Connect VAN nebo Dacia Jogger.
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 75 kW - 96 kW |
| Maximální rychlost | 150 - 183 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Berlingo (E) Kastenwagen (od 01/24) |
| Začátek výroby | E |
| Začátek výroby modelu | Berlingo Kastenwagen M PureTech 110 S&S |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1796mm |
| Šířka | 2107mm |
| Délka | 4401mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1329 - 1395/1940 - 2040 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 5 - 6l/100km |
| Město | 5 - 7 l/100km |
| Mimo město | 4 - 5 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 659 329 Kč - 756 129 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1200 - 1350 kg |
| Nebrzděný | 640 - 720 kg |