Citroën

Aktuální modely

Citroën

Citroen je tradiční francouzská automobilka spadající do koncernu PSA spojující právě Citroen a zrovna tak francouzský Peugeot. Automobilka s bohatou sportovní historií se dnes zaměřuje především na distribuci vozů střední třídy a užitkových vozů nejen po Evropě, ale v posledních letech také stále výrazněji do Číny.

O společnosti Citroen

V současné době samotný Citroen zaměstnává cca 15 000 zaměstnanců ve svých továrnách ve Francii, Španělsku, Číně, České republice, Jižní Americe a Rusku. Společně s Peugeotem však koncern PSA zaměstnává přes 200 tisíc zaměstnanců, a patří tak mezi největší evropské automobilky.

Historie společnosti Citroen

Citroen byl založen v roce 1919 francouzským podnikatelem André Citroenem, který se inspiroval u amerického úspěchu v podání Henryho Forda. Krátce po založení firmy se Citroen málem stal součástí koncernu General Motors, nicméně jednání krachla kvůli začátku krize z roku 1933, a tak zůstal Citroen nezávislý až do roku 1935, kdy se jeho většinovým vlastníkem stal Michelin. Po válce nicméně francouzský automobilový průmysl zažil krizi, která byla vyřešena odkoupením Citroenu ze strany Peugeotu a založení koncernu PSA.

Současná image Citroenu

Přestože Citroen dnes pokrývá prakticky všechny vozové třídy, nejvýznamnější roli hraje především na poli vozů nižší i střední třídy a užitkových vozů. Téměř dvě třetiny všech vozů vyrobených pod značkou Citroen jsou prodány v Evropě, nicméně vzrůstající podíl vozů v posledních letech mířil do Číny a Asie obecně.

0
Porovnávač
TOPlist