Francouzská automobilka Citroën nabízí celkem 23 modelů, namátkově třeba C3, C3 Aircross, C4, C4 X nebo C5 Aircross. C4 patří s délkou 4,35 metru k těm menším, šířka je pak 1,8 m, výška 1,525 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
C4 se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava YOU startuje na 614 000 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – C4 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonech 109 nebo 143 koní. Nejostřejší z nich (Hybrid 145 e-DSC6) dosahuje maximální rychlosti 210 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou Hybrid 110 You e-DSC6. C4 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Aktuální generace Citroën C4 je v prodeji od roku 2025.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Hybrid 110 You e-DSC6 ve výbavě YOU platili přibližně 6 338 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 146 560 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Citroën C4 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 96 kusů modelu Citroën C4, z toho 32 nových a 64 ojetých. Tím se řadí jako 84. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Nissan Qashqai (96 kusů), Renault Symbioz (96 kusů) nebo Peugeot 3008 (96 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 1 279 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Citroën C4 hodnocení 7,9 z 10. Značka Citroën celkově obsadila 35. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,3.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Citroën C4 s modely Peugeot 2008, Citroën C3, Peugeot 308, Opel Mokka nebo Volkswagen Taigo.
Od 7. dubna 2026 nabízí české zastoupení P Automobil Import Citroën C4 Hybrid 110 za akční cenu 459 900 Kč — oproti ceníkové ceně 614 000 Kč jde o úsporu 154 100 Kč (zhruba 25 %). Akční cena zahrnuje bonus za starý vůz a financování Privilege. Pohon kombinuje přeplňovaný 1,2litrový benzínový motor s elektromotorem v převodovce e-DSC6, celkový výkon je 81 kW (110 k), kombinovaná spotřeba 4,8 l/100 km. Výbava YOU zahrnuje LED světlomety, dvouzónovou klimatizaci a 10" displej. Detail akce.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 81 kW - 107 kW |
| Maximální rychlost | 191 - 210 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - 10 s |
| Série | C4 (B) (od 01/25) |
| Začátek výroby | B |
| Začátek výroby modelu | C4 Hybrid 110 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1525mm |
| Šířka | 2032mm |
| Délka | 4350mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 380 / - l |
| Hmotnost | 1403 - -/1805 - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | 156 |
| Kombinovaná | 4 - -l/100km |
| Město | 3 - 5 l/100km |
| Mimo město | 4 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 614 000 Kč - 679 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - - kg |
| Nebrzděný | 700 - - kg |
Citroën C4 Hybrid 145 Max – komfort na prvním místě | TESTMagazyauto
- Velmi nízká spotřeba v kombinovaném provozu (4,1-6,3 l/100 km)
- Výborný komfort odpružení, efektivně tlumí nerovnosti
- Dostatek místa v kabině i prostorný kufr (380 litrů)
- Občasné škubání při přeřazování a rázném sešlápnutí plynu
- Pomaleji reagující displej a průměrné plasty v interiéru
- Vyšší spotřeba při dálničním tempu (přes 6,5 l ve městě)
Citroën C4 MAX 1.2 Puretech 130: Komfort a extravagance pro normální lidiAuto.cz
- Velmi komfortní podvozek a sedačky
- Nízká spotřeba a dlouhý dojezd
- Jednoduché vypínání asistentů
- Lesklý střední tunel se snadno škrábe
- Start-stop systém někdy pomalý
- Sedačky s imitací kůže hodně hřejí