Francouzská automobilka Citroën nabízí celkem 23 modelů, namátkově třeba C3, C3 Aircross, C4, C4 X nebo C5 Aircross. C4 X patří s délkou 4,58 metru k těm menším, šířka je pak 1,834 m, výška 1,525 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
C4 X se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava YOU startuje na 674 000 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – C4 X je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 129 nebo 143 koní. Nejsilnější z nich (X Hybrid 145 e-DSC6) dosahuje maximální rychlosti 210 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou X Hybrid 145 e-DSC6. C4 X se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Bigster s motorem hybrid-G 150 4x4 EDC za 699 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za X Hybrid 145 e-DSC6 ve výbavě YOU platili přibližně 6 957 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 160 840 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Citroën C4 X je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 4 kusy modelu Citroën C4 X, z toho 2 nové a 2 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 57 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Citroën získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,3 z 10 a obsadila 35. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 96 kW - 107 kW |
| Maximální rychlost | 200 - 210 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - 10 s |
| Série | C4 (B) (od 01/25) |
| Začátek výroby | B |
| Začátek výroby modelu | C4 X Hybrid 145 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1525mm |
| Šířka | 2032mm |
| Délka | 4580mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 510 / - l |
| Hmotnost | 1365 - 1419/1765 - 1825 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 4 - 5l/100km |
| Město | 4 - 7 l/100km |
| Mimo město | 4 - 6 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 674 000 Kč - 696 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1200 - - kg |
| Nebrzděný | 680 - 700 kg |