Francouzská automobilka Citroën nabízí celkem 23 modelů, namátkově třeba C3, C3 Aircross, C4, C4 X nebo C5 Aircross. e-C4 patří s délkou 4,35 metru k těm menším, šířka je pak 1,8 m, výška 1,52 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
e-C4 se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava YOU startuje na 854 900 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou e-C4 136. e-C4 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Ford nabízí Transit Connect VAN s motorem 2.0 EcoBlue AWD automat za 865 150 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za e-C4 136 ve výbavě YOU platili přibližně 8 824 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 203 980 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Citroën e-C4 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 8 kusů modelu Citroën e-C4.
Za posledních 12 měsíců (od března 2025) bylo celkem registrováno 48 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Citroën získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,3 z 10 a obsadila 35. místo z 39 značek.
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 4× v letech 2021 napříč 2 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 137 Wh/km (dosah 299 km) (Citroen e-C4), při 120 km/h 207 Wh/km (dosah 198 km) (Citroen e-C4), 1000km challenge 11 h 15 min (průměr 88,9 km/h) (Citroen e-C4, 2021), špičkový výkon DC nabíjení 100 kW (Citroen e-C4 50 kWh). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW - 115 kW |
| Maximální rychlost | 150 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - - s |
| Série | C4 (B) (od 01/25) |
| Začátek výroby | B |
| Začátek výroby modelu | e-C4 136 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1520mm |
| Šířka | 2032mm |
| Délka | 4350mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 380 / - l |
| Hmotnost | 1636 - 1646/2025 - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | 197 |
| Kombinovaná | 14 - 15l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 354 - 416 km |
| Dojezd WLTP | 354 - 416 km |
| Dojezd město | 479 - 564 km |
| Kapacita baterie hrubá | 50 - 54 kWh |
| Kapacita baterie netto | 46 - 51 kWh |
| Hmotnost baterie | 339 kg |
| Technologie baterie | Lithium, Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 854 900 Kč - 929 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |