Francouzská automobilka Citroën nabízí celkem 23 modelů, namátkově třeba Berlingo VAN, e-Berlingo VAN, e-Jumper VAN, e-Jumpy Kombi nebo e-Jumpy VAN. Spacetourer patří s délkou 4,983 metru k těm menším, šířka je pak 1,92 m, výška 1,89 m.
Spacetourer se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava FEEL L2 startuje na 1 197 779 Kč, model je dostupný v 4 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 2.2 Diesel 180 EAT8. Spacetourer se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Tesla nabízí Model 3 s motorem Premium AWD za 1 204 990 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 2.2 Diesel 180 EAT8 ve výbavě FEEL L2 platili přibližně 12 364 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 285 901 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Citroën Spacetourer je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U vás jistě bude zajímat i objem kufru. Citroën Spacetourer disponuje objemem 1624 litrů, resp. 1800 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Tesla Model 3 (594 litrů), Sportequipe Sportequipe 6 (486 litrů), Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů) nebo Ligier Myli (459 litrů)
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 32 kusů modelu Citroën Spacetourer, z toho 24 nových a 8 ojetých. Podobný počet registrací měly Subaru Crosstrek (32 kusů), Land Rover Range Rover Sport (31 kusů) nebo BMW Z4 Roadster (31 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 280 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Citroën získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,3 z 10 a obsadila 35. místo z 39 značek.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Citroën Spacetourer s modely Toyota Proace Verso, Toyota Proace VAN nebo Peugeot Traveller.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 132 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 185 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 - - s |
| Série | Spacetourer (V) (od 09/24) |
| Začátek výroby | V |
| Začátek výroby modelu | Spacetourer M 2.2 Diesel 180 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1890mm |
| Šířka | 2204mm |
| Délka | 4983mm |
| Rozvor | 3275 mm |
| Objem kufru | 1624 / 1800 l |
| Hmotnost | 1953 - -/2830 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6 - -l/100km |
| Město | 9 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 8 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 197 779 Kč - 1 197 779 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1900 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |