Toyota Camry

1 130 000 Kč
Ceníková cena od
Získat nejlepší cenu
81%
HODNOCENÍ

Plusy

  • komfortní svezení
  • dostatek místa
  • úžasná spotřeba

Mínusy

  • praktičnost sedanu
  • místy je znát věk modelu

Toyota Camry – popis vozu

Japonská automobilka Toyota nabízí v součtu 28 modelů, namátkově třeba Camry, Mirai, Aygo X, bZ4X nebo C-HR. Camry patří s délkou 4,92 metru k těm menším, šířka je pak 1,84 m, výška 1,445 m. Míry průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.

Camry se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z září 2025. Základní výbava Comfort startuje na 1 130 000 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách.

Camry se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon obou náprav (tzv. čtyřkolku), je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například čínská automobilka BYD nabízí Seal U DM-i s motorem Design AWD CVT za 1 145 000 Kč.

Poslední generace Toyota Camry se prodávala v letech 2021–2021.

Camry – financování a leasing

Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Toyota Camry 2.5 Hybrid 169kW e-CVT ve výbavě Comfort platili přibližně 11 664 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 269 680 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Toyota Camry je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Podívejte se na vzorové nabídky operativního leasingu nebo si nechte spočítat kalkulaci na míru.

Prodeje a registrace modelu Camry

V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 29 kusů modelu Toyota Camry, z toho 21 nových a 8 ojetých. Podobný počet registrací měly Audi Q3 Sportback (29 kusů), Hyundai Inster (29 kusů) nebo Subaru Forester (28 kusů).

Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 380 kusů. S rostoucím trendem registrací.

Značka Toyota získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,7 z 10 a obsadila 2. místo z 39 značek.

Podle TÜV Reportu 2026 má značka Toyota dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,0 % (3. z 14 značek v žebříčku).

Co říkají recenzenti

Aktuální generace japonského sedanu Toyota Camry si na mezinárodním trhu vydobyla pověst mimořádně úsporného a komfortního dálničního křižníku, který dává přednost klidnému cestování před zbytečnými sportovními ambicemi. Pod kapotou naprosto dominuje osvědčený atmosférický čtyřválec 2.5 Hybrid Dynamic Force, jenž v kombinaci s elektromotorem poskytuje systémový výkon 218 koní a naprosto plynulý zátah od nejnižších otáček. Zatímco podvozek suverénně a plavně žehlí i výraznější nerovnosti vozovky, čímž potěší zejména manažery na dlouhých trasách, specifický projev planetové převodovky e-CVT stále rozděluje řidiče kvůli znatelnému hučení vytočeného motoru při prudkém zrychlování. K nejčastěji skloňovaným negativům patří také poněkud zastaralá grafika a pomalejší odezva palubního infotainmentu, stejně jako mírně vyšší aerodynamický hluk pronikající do kabiny při rychlostech vysoko nad dálničním limitem. Přes tyto drobné softwarové a akustické přešlapy jde ovšem o vysoce doporučovaný, racionální a mimořádně spolehlivý automobil, který u většiny hodnotitelů boduje především reálnou spotřebou oscilující kolem fantastických pěti litrů benzinu na sto kilometrů.

Toyota Camry v magazínu Autohled

Více o modelu Toyota Camry si přečtěte v našem magazínu: Toyota Camry – proč přehlížíme to, co je opravdu dobré. Další informace najdete v článku Nová Toyota Camry je tu. A v akční nabídce je pod milion korun!

Související články

Toyota Camry – proč přehlížíme to, co je opravdu dobré

Toyota Camry – proč přehlížíme to, co je opravdu dobré

Toyota Camry je po světě pojmem. Díky její spolehlivosti a pohodlí se v předchozích sedmi generacích prodalo víc než 15 milionů vozů. Camry nemáme na test poprvé, protože i nás učarovala svým pohodlím, spotřebou a klasickým stylem. Dnes testované auto je označováno jako osmá generace, jde ale o větší facelift předchozí generace.
Toyota Camry Executive – pět litrů na pět metrů

Toyota Camry Executive – pět litrů na pět metrů

Toyota Camry je po světě velmi populární pro svou spolehlivost a pohodlí. A to tak, že se v předchozích sedmi generacích prodalo víc než 15 milionů vozů. Camry nemáme na test poprvé - měli jsme ji v loňském roce, těsně před modelovou péčí pro rok 2022. Těch novinek sice není moc, ale svezení s Camry je příjemným zážitkem a tak jsme nabídnutý vůz rádi opět osedlali.
Toyota Camry – ohrožený druh

Toyota Camry – ohrožený druh

Toyota Camry je po světě velmi populární pro svou spolehlivost a pohodlí, vždyť v předchozích sedmi generacích se prodalo víc než 19 milionů vozů. Nutno říct, že Camry nemáme na test poprvé - už jsme ji měli na test před dvěma lety a tak se pojďme podívat, jestli se za ty dva roky náš pohled na tento vůz změnil, nebo ne. Ještě poznámka - Camry aktuálně prošla faceliftem, ale my jsme měli ještě tu předfaceliftovou verzi. Rovnou prozradím, že faceliftová verze řeší všechny námi níže zmiňované neduhy.

Akční nabídky

Motorizace

Toyota Camry 2.5 Hybrid 169kW e-CVT
Palivo
Hybrid
Pohon
FWD
Objem
2.5 l
Převodovka
AT
Výkon
169 kW
Točivý moment
Nm
Max. otáčky
RPM
Max. rychlost
180 km/h
Akcelerace
7.2 s
Spotřeba
5.1 l/100km
Velikost nádrže
l
Emisní norma
Cena
1 130 000 Kč
Zobrazit nabídky

Technické parametry

Motor

Palivo
Hybrid
PřevodovkaAT
Poháněná nápravaFWD
Výkon169 kW - - kW
Maximální rychlost180 - - Km/h
Zrychlení na 100 Km/h7 - - s

Model

Série-
Začátek výroby-
Začátek výroby modelu-
Třída vozidlaMittelklasse
Interní označení výrobce-

Rozměry

Výška1445mm
Šířka-mm
Délka4920mm
Rozvor2825 mm
Objem kufru493 / - l
Hmotnost1595 - -/- - - Kg
Poloměr otáčení-
Světlá výška-

Spotřeba

Kombinovaná5 - -l/100km
Město-
Mimo město-
Emisní norma-
CO2116 g/km

Karoserie

typsedan
Počet míst5
Počet dveří4
Zatížení střechy-
Přední brzdy-
Zadní brzdy-
Přední odpružení-
Zadní odpružení-

Asistenční systémy

Adaptivní brzdová světla-
Systém nouzového brzdění-
Parkovací senzory-
Kontrola trakce-
Typ monitorování tlaku v pneumatikách-
Navigační systém-

Cena

Cena1 130 000 Kč - 1 130 000 Kč
Minimální výbavaComfort

Přívěs

Brzděný- - - kg
Nebrzděný- - - kg

Rivalové

Škoda Superb
od 935 000 Kč
/ 13 687 Kč měsíčně
Palivo
Diesel
Benzín
Převodovka
Automatická
Výkon
110 - 195kW
Pohon
4x4, Přední
Max. rychlost
220 - 250km/h
Akcelerace
5 - 9s
Spotřeba
1 - 7l/100km
Cena:
935 000 Kč - 1 350 000 Kč
Zobrazit nabídky (19)Detail modelu
Mazda 6e
od 1 069 900 Kč
/ 22 290 Kč měsíčně
Palivo
Elektřina
Převodovka
Automatická
Výkon
180 - 190kW
Pohon
Zadní
Max. rychlost
175 - undefinedkm/h
Akcelerace
7 - undefineds
Spotřeba
16 - 16l/100km
Cena:
1 069 900 Kč - 1 104 900 Kč
Zobrazit nabídky Detail modelu
Tesla Model 3
od 899 990 Kč
/ 18 750 Kč měsíčně
Palivo
Elektřina
Převodovka
Automatická
Výkon
208 - 338kW
Pohon
4x4, Zadní
Max. rychlost
201 - 262km/h
Akcelerace
3 - 6s
Spotřeba
13 - 16l/100km
Cena:
899 990 Kč - 1 204 990 Kč
Zobrazit nabídky Detail modelu
BMW Řada 3
od 1 163 500 Kč
/ 24 240 Kč měsíčně
Palivo
Diesel
Benzín
Převodovka
Automatická
Výkon
110 - 215kW
Pohon
4x4, Zadní
Max. rychlost
218 - 250km/h
Akcelerace
5 - 8s
Spotřeba
2 - 7l/100km
Cena:
1 163 500 Kč - 1 600 300 Kč
Zobrazit nabídky Detail modelu
Mercedes-Benz C
od 1 185 800 Kč
/ 24 704 Kč měsíčně
Palivo
Diesel
Benzín
Převodovka
Automatická
Výkon
135 - 280kW
Pohon
4x4, Zadní
Max. rychlost
230 - 250km/h
Akcelerace
5 - 8s
Spotřeba
0 - 6l/100km
Cena:
1 185 800 Kč - 1 730 000 Kč
Zobrazit nabídky Detail modelu

Další recenze

Ford doufá, že dohoda s Renaultem zacelí jeho slabé místo v malých dodávkách
  • Partnerství Fordu a Renaultu v oblasti malých elektrických vozů by mohlo vést k inovativním designům.
  • Potenciál pro budoucí dodávkové vozy vyvinuté ve spolupráci by mohl být významný.
  • Renaultova odbornost v oblasti elektrických vozidel by mohla být pro Ford přínosem v tomto partnerství.
  • Slabost Fordu v prodeji dodávek může ovlivnit úspěch partnerství.
  • Oznámení bylo zastíněno zaměřením na malé elektrické vozy, což může omezit pozornost věnovanou vývoji dodávek.
  • Potenciální obavy o soukromí ohledně zpráv od Autocar Business a partnerů.
70/10
Návrat Škody Fabie vRS závisí na úspěchu nového 130koňového teplého hatchbacku.
  • luxusní interiér
  • výkonné varianty motorů
  • plynulý jízdní prožitek
  • Vysoká cenovka
  • Spotřeba paliva by mohla být lepší
  • Omezený zavazadlový prostor
  • Komplexní infotainment systém
85/10
Citroën zvažuje elektromobil pod 15 tisíc liber, který má nahradit městský vůz C1
  • Prostorný interiér s pohodlným posezením
  • Plynulá jízda na dálnici
  • Vynikající spotřeba paliva pro vůz této velikosti
  • Omezený zavazadlový prostor ve srovnání s ostatními vozy ve své třídě
  • V interiéru jsou použity některé levné materiály
  • Nedostatek zrychlení při předjíždění na dálnici
  • Vyšší cena než u konkurence
85/10
Nový sedmimístný Mercedes GLB nabízí spalovací motor a elektromobil s dojezdem zhruba 631 km
  • Prostorný interiér s dostatkem místa pro nohy
  • Hladká a pohodlná jízda
  • Úsporný motor
  • Chybí pokročilé technologické možnosti
  • Jednoduchý a nevýrazný exteriér
  • V interiéru jsou použity některé levné materiály
  • Pomalé zrychlení
85/10
Nové Mercedes CLA proti Modelu 3 a MG: Dokáže někdo sesadit Teslu?
  • Prostorný interiér s dostatkem místa pro nohy
  • Plynulá a pohodlná jízda
  • Dobrá spotřeba paliva ve své třídě
  • Omezený zavazadlový prostor ve srovnání s konkurencí.
  • Postrádá některé pokročilé asistenční systémy pro řidiče.
  • Motor může působit nedostatečným výkonem při vjíždění na dálnici.
  • Na zadních sedadlech bývá pro vyšší cestující málo místa nad hlavou.
85/10
Kia nahlíží do své budoucnosti s divokým čtyřdveřovým konceptem super-GT
  • pět
  • čtyři
  • pět
  • čtyři
  • tři
  • dva
  • tři
72/10
Největší úspěchy (i neúspěchy) návrháře Gerryho McGoverna
  • Pohodlný interiér
  • Hladká jízda
  • Dobrá spotřeba paliva
  • Chybí výkon na dálnici
  • Podprůměrné zrychlení
  • Laciné plasty v interiéru
  • Omezené možnosti barev
75/10
Nové Nissan Leaf získává dotaci na elektromobil ve výši 3 750 liber, cena začíná na 32 249 liber.
  • Prostorný interiér s dostatkem místa pro cestující
  • Plynulá a pohodlná jízda na dálnici
  • Dobrá spotřeba paliva vzhledem k velikosti vozu
  • Průměrné zrychlení ze základního motoru.
  • Vnitřní materiály působí levně a nepříliš kvalitně.
  • Hlučný interiér při vyšších rychlostech.
  • Nedostatek pokročilých bezpečnostních prvků ve srovnání s konkurencí.
85/10
MG S6 EV: konkurent Škoda Enyaq nabízí dojezd 329 mil za 38 tisíc liber
  • Dvě pohonné soustavy k dispozici pro různé preference.
  • Dobrý dojezd na jedno nabití u obou variant.
  • Vysokotechnologický interiér s velkými displeji a možnostmi konektivity.
  • Podoba s existujícím modelem nemusí oslovit všechny zákazníky.
  • Doba nabíjení se pro některé uživatele může zdát dlouhá.
  • Vzhled nemusí být pro některé zákazníky dostatečně výrazný.
  • Design rozdělené přední masky může být polarizující.
85/10
Ford Puma Gen-E dostává navýšení dojezdu pro model 2026
  • Elektrický dojezd Fordu Puma Gen-E byl zvýšen na více než 250 mil, čímž se vyrovnal svým rivalům, jako jsou Peugeot e-2008 a Mini Aceman.
  • Puma Gen-E nabízí špičkové nabíjecí rychlosti až 100 kW, což umožňuje doplnění z 10 % na 80 % za pouhých 23 minut.
  • Model Puma z roku 2026 uvádí několik nových prvků, včetně Fordova polomautonomního řídicího systému BlueCruise, který byl dříve k dispozici pouze u Mustangu Mach-E.
  • Ford neuvedl konkrétní podrobnosti o úpravách provedených k dosažení zvýšeného elektrického dojezdu u Pumy modelu 2026.
  • Aby bylo možné používat funkce, jako je BlueCruise, bude vyžadován volitelný balíček Driver Assistance a předplatné, což může zvýšit celkové náklady na vozidlo.
80/10
Ford představí nový silniční sportovní vůz na zahájení sezóny F1 v lednu
  • Luxusní interiér z vysoce kvalitních materiálů
  • Silné zrychlení díky přeplňovaným motorům
  • Hladká a pohodlná jízda
  • Vyšší počáteční cena oproti konkurenci
  • Omezený zavazadlový prostor ve svém segmentu
  • Některé pokročilé bezpečnostní prvky jsou k dispozici pouze v drahých výbavách
  • Průměrná spotřeba paliva pro luxusní vůz
85/10
Sledujte: 641 koní Hyundai Ioniq 6 N | Nejlepší nový elektrický vůz pro řidiče?
  • Prostorný interiér s místem až pro pět cestujících.
  • Působivá spotřeba paliva pro vůz této velikosti.
  • Pokročilé bezpečnostní prvky, jako je automatické nouzové brzdění.
  • Postrádá výkon a zrychlení některých konkurentů.
  • Materiály v interiéru působí poněkud levně a nekvalitně.
  • Omezený zavazadlový prostor ve srovnání s ostatními vozy ve své třídě.
  • Někteří mohou považovat vzhled za příliš konzervativní.
85/10
Renault Twingo 2026 přináší dojezd 262 km a cenu pod 20 000 liber
  • prostorný interiér
  • příjemné ovládání
  • úsporný motor
  • slabé zrychlení
  • omezený zavazadlový prostor
  • komplikovaný infotainment systém
  • hlučný interiér při vysokých rychlostech
75/10
CUPRA Tavascan: 8 způsobů, jak technologie zlepšuje jízdu
  • Pohodlná jízda
  • Prostorný interiér
  • Dobrá spotřeba paliva
  • Nevýrazný výkon motoru
  • Omezený zavazadlový prostor
  • Levné materiály v interiéru
  • Dlouhá brzdná dráha
75/10
Nový Renault Twingo za 17 tisíc liber unikl před odhalením 6. listopadu
  • Prostorný interiér s dostatkem místa pro nohy a hlavu
  • Hladká a pohodlná jízda
  • Vynikající spotřeba paliva
  • Nevýrazné zrychlení ve srovnání s konkur Encí
  • Materiály v interiéru působí lacině.
  • Omezený zavazadlový prostor při plném obsazení všech sedadel.
  • Hluk z cesty při vyšších rychlostech.
88/10

Videa

Toyota Camry (XV40) 2.4 AT - POV TEST DRIVE🏎️ - FP Driving
Drag race: 2026 MG7 vs Toyota Camry - Driving Enthusiast
2026 Honda Accord Hybrid Sport: 46 MPG = Camry’s Problem - Hawkeye Rides
2026 Toyota Camry XSE: Is it Sporty or Just a Hybrid? - Hawkeye Rides
0Porovnávač