Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2021
Japonská automobilka Toyota nabízí v součtu 28 modelů, namátkově třeba Camry, Mirai, Aygo X, bZ4X nebo C-HR. Mirai patří s délkou 4,975 metru k těm větším, šířka je pak 1,885 m, výška 1,47 m. Míry průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
Mirai se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2025. Základní výbava Luxury startuje na 1 809 000 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Luxury. Mirai se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka Audi nabízí Q6 e-tron s motorem e-tron quattro za 1 811 900 Kč.
V současné době je na Toyota Mirai k dispozici zvýhodněná cena od 1 628 100 Kč, což představuje úsporu 180 900 Kč (10 %) oproti běžné ceníkové ceně. Zvýhodnění 180 900 Kč.
Aktuální generace Toyota Mirai je v prodeji od roku 2021.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Luxury ve výbavě Luxury platili přibližně 18 673 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 431 760 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Toyota Mirai je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Toyota Mirai.
Za posledních 12 měsíců (od prosince 2022) bylo celkem registrováno 38 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Toyota získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,7 z 10 a obsadila 2. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Toyota dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,0 % (3. z 14 značek v žebříčku).
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 3× v letech 2023 napříč 2 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 263 Wh/km (dosah 654 km) ((hydrogen)), při 120 km/h 430 Wh/km (dosah 400 km) ((hydrogen)), 1000km challenge 8 h 40 min (průměr 115,4 km/h) (Mirai, 2023). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | hydrogen |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 134 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 175 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 - - s |
| Série | Mirai (AD2) (od 04/21) |
| Začátek výroby | AD2 |
| Začátek výroby modelu | Mirai |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1470mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4975mm |
| Rozvor | 2920 mm |
| Objem kufru | 300 / - l |
| Hmotnost | 1900 - -/2415 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 150 |
| Kombinovaná | - - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | FCEV |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 650 km |
| Dojezd WLTP | 650 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 1 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 45 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 809 000 Kč - 1 809 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Testováno v roce 2021