Německá automobilka Opel nabízí celkem 21 modelů, namátkově třeba Combo Electric Cargo, Combo Cargo, Movano Electric Cargo, Movano Cargo nebo Vivaro Electric Cargo. Zafira patří s délkou 5,331 metru k těm větším, šířka je pak 2,01 m, výška 1,89 m.
Zafira se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Zafira 2.2 Diesel. Zafira se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba německá automobilka BMW nabízí X1 s motorem xDrive23d Steptronic za 1 262 300 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Electric ve výbavě Edition platili přibližně 13 027 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 301 240 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Opel Zafira je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 13 kusů modelu Opel Zafira. Podobný počet registrací měly Leapmotor B10 (13 kusů), KIA EV6 (13 kusů) nebo Land Rover Range Rover (14 kusů).
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Opel Zafira hodnocení 5,7 z 10. Značka Opel celkově obsadila 33. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,8.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Opel dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,1 % (6. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW - 132 kW |
| Maximální rychlost | 130 - 185 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - 13 s |
| Série | Zafira Life (V) (od 07/24) |
| Začátek výroby | V |
| Začátek výroby modelu | Zafira XL Electric (50 kWh) |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1890mm |
| Šířka | 2204mm |
| Délka | 5331mm |
| Rozvor | 3275 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1953 - 2056/2830 - 2941 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - 24l/100km |
| Město | 9 - 17 l/100km |
| Mimo město | 6 - 18 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 220 km |
| Dojezd WLTP | 220 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 50 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 8 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 113 079 Kč - 1 262 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - 1900 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |