Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba i4, i4 M Performance, Řada 1, Řada 1 M Performance nebo Řada 4 Gran Coupé. Řada 1 patří s délkou 4,361 metru k těm větším, šířka je pak 1,8 m, výška 1,459 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Řada 1 se vyrábí v pěti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce benzínu, je jich totiž více než naftových. Ke koupi jsou ve výkonech 121, 168 nebo 215 koní. Nejostřejší z nich (123 xDrive Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 226 km/h a na stovku se dostane za 6 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou 116 M Sportpaket Pro Steptronic. Vůz BMW Řada 1 lze sehnat jak ve variantě s pohonem předních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací 123 xDrive Steptronic a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 283 tisíc Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 116 M Sportpaket Pro Steptronic ve výbavě 120 platili přibližně 8 199 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 189 580 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 1 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 51 kusů modelu BMW Řada 1, z toho 5 nových a 46 ojetých. Podobný počet registrací měly MG MG3 (51 kusů), Audi A3 Sportback (51 kusů) nebo Audi Q5 (51 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 583 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal BMW Řada 1 hodnocení 8,7 z 10. Značka BMW celkově obsadila 12. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,1.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje BMW Řada 1 ve stáří 2–3 roky míru závad 3,3 % (5. místo). Značka BMW má dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 90 kW - 160 kW |
| Maximální rychlost | 210 - 226 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - 9 s |
| Série | Řada 1 (F70) (od 10/24) |
| Začátek výroby | F70 |
| Začátek výroby modelu | 120 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1459mm |
| Šířka | 2072mm |
| Délka | 4361mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 300 / - l |
| Hmotnost | 1465 - 1605/1960 - 2085 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 156 |
| Kombinovaná | 4 - 5l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 794 300 Kč - 1 077 700 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1300 - - kg |
| Nebrzděný | 730 - 750 kg |
Testováno v roce 2025