Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Německá automobilka Opel nabízí celkem 22 modelů, namátkově třeba Frontera, Grandland, Mokka, Frontera Electric nebo Grandland Electric. Grandland patří s délkou 4,65 metru k těm větším, šířka je pak 1,905 m, výška 1,665 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Grandland se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava Edition startuje na 699 990 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Grandland je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 143 nebo 192 koní. Nejsilnější z nich (1.6 DI Turbo Plug-In-Hybrid eDCT) dosahuje maximální rychlosti 220 km/h a na stovku se dostane za 7 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou 1.2 DI Turbo Hybrid eDCT. Grandland se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Jeep nabízí Avenger spalovací s motorem 1.2 4xe Hybrid eDCT6 za 809 900 Kč.
Aktuální generace Opel Grandland je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.2 DI Turbo Hybrid eDCT ve výbavě Edition platili přibližně 8 258 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 190 970 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Opel Grandland je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 19 kusů modelu Opel Grandland, z toho 9 nových a 10 ojetých. Podobný počet registrací měly Honda ZR-V (19 kusů), BMW X2 (19 kusů) nebo BYD Atto 2 (19 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 390 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Opel Grandland hodnocení 7,3 z 10. Značka Opel celkově obsadila 33. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,8.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje Opel Grandland ve stáří 2–3 roky míru závad 5,2 % (38. místo). Značka Opel má dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,1 % (6. z 14 značek).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Opel Grandland s modely Škoda Kodiaq, Nissan Qashqai, Peugeot 3008, Ford Kuga nebo Peugeot 5008.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 107 kW - 143 kW |
| Maximální rychlost | 202 - 220 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - 10 s |
| Série | Grandland (K) (od 10/24) |
| Začátek výroby | K |
| Začátek výroby modelu | Grandland 1.2 DI Turbo Hybrid |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1665mm |
| Šířka | 2103mm |
| Délka | 4650mm |
| Rozvor | 2795 mm |
| Objem kufru | 550 / - l |
| Hmotnost | 1675 - 1971/2170 - 2460 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 2 - 5l/100km |
| Město | 6 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 82 km |
| Dojezd WLTP | 82 km |
| Dojezd město | 108 km |
| Kapacita baterie hrubá | 21 kWh |
| Kapacita baterie netto | 17 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 699 990 Kč - 999 990 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1100 - 1500 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Test Opel Grandland Electric AWD – motor navíc odvádí dobrou práciAutoWeek
- Výrazně lepší dynamika a odezva díky druhému elektromotoru (0–100 km/h za 5,9 s)
- Lepší trakce a jistější chování v zatáčkách díky přeladěnému podvozku
- Velkorysý interiér s pohodlnými sedadly, dobrý prostor vzadu i objem zavazadlového prostoru (~500 l)
- Reálný dojezd 352 km – velká 97kWh baterie není u AWD verze dostupná
- Materály v interiéru neodpovídají cenové kategorii – tvrdé plasty, jednoduché tvarování
- Podvozek na dlážděných vozovkách nepříjemně tuhý i v normálním režimu
Testováno v roce 2025